Testovací verze čistého Android Open Source Projektu (AOSP) dostupná pro Xperii Z

0

xperia sony logo ico

Na základě až překvapivě pozitivní odezvy na loňský projekt, v rámci kterého byla Sony Xperie S nějaký ten čas součástí Android Open Source Projektu (AOSP), dnes Sony oznámilo, že stejný experiment zopakuje i s aktuální vlajkovou lodí – Sony Xperií Z.

Konkrétně už na GitHubu zveřejnilo kompletní zdrojové kódy aktuální verze projektu, včetně několika málo potřebných proprietárních knihoven. AOSP pro Xperii Z je samozřejmě v prozatím v počátku a tak nefunguje úplně ideálně, základní věci, jako SD karta, WiFi, volání, Bluetooth, GPS a samozřejmě bootování systému ale již běží relativně bez větších potíží.

Navíc se počítá s tím, že se bude projekt nadále rozvíjet, a to jak v rukou Sony, konkrétně Johana Redestiga a Björna Anderssona, kteří jej mají na starosti, tak i v rukou androidí kutilské komunity.

Právě komunita bude totiž v konečném důsledku z tohoto projektu těžit nejvíce. Nejenže totiž AOSP pro Xperii Z umožní výrazně snazší portování třeba CyanogenMODu na Xperii Z, ale dost možná ulehčí také tvorbu ROMek pro jiné, třeba stejným procesorem vybavené, telefony a tablety.

httpv://www.youtube.com/watch?&v=74_1nB_Z1Hw

Zdroj & další info: Sony developer world

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here