Tester zveřejnil své dojmy z nepředstavené Sony Xperia Z1 (Honami). Nadšení se nekoná

4

Oficiální představení vlajkové lodi Sony Xperia Honami se velmi rychle blíží a na internet postupně unikají další detaily o chystaném smartphonu. Nedávno jsme se například dozvěděli, že by se novinka měla objevit na pultech obchodů pod názvem Xperia Z1. U praktického hlediska jsou však mnohem zajímavější dojmy z telefonu, které na internetu zveřejnil jeden z testerů.

Sony Honami foto 1

I přes menší velikost displeje má chystaný vlajkový model zhruba stejnou hmotnost jako Xperia Z Ultra, což by mohlo značit baterii s dobrou kapacitou. V porovnání s nedávno představeným tabletofonem má Honami také horší displej, konkrétně co se týče sytosti barev a kontrastu.

Největším lákadlem novinky od Sony by měl být fotoaparát, ale dojmy testera tomu zatím příliš neodpovídají. Žádný „wow efekt“ se neprojevil a testera místo toho zaujala fotoapalikace vtipným způsobem využívající rozšířenou realitu. Nesmíme však zapomenout, že smartphone má nejspíš nefinální verzi firmwaru, takže schopnosti displeje i fotoaparátu se mohou do uvedení smartphonu na trh ještě výrazně zlepšit. Níže uvádíme originální verze příspěvků, které tester zveřejnil na jednom internetovém fóru:

„The metal power button is so much smaller than the one on Z and the phone is a bit heavy. Almost same weight as Z ultra… 5“ and almost same weight as Z Ultra (which is thinner), I guess it’s the battery. Yes it’s thicker, similar to Z.

It’s brighter and more white than Z/V. And also X-Reality colors are not as saturated as Bravia Engine 2. Z Ultra display is better with richer colors and contrast although both are using the same screen. I just did a comparison side by side with Z Ultra. Z Ultra is much better whereas Honami is whiter/brighter. But take it with a grain of salt as I think the firmware in Honami is old.

Tried the camera, nothing to be wow about seriously. There’s this bo liao app where you can take AR effect like a 3D dinosaur/fairies in the backdrop lol“

Nakonec připomeňme údajnou výbavu, kterou by měl smartphone nabídnout. Xperia Z1/Honami by měla mít 5″ displej s Full HD rozlišením a technologií Trilumios pro kvalitnější zobrazení barev. Srdcem přístroje údajně bude čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz spolu s grafickým čipem Adreno 330, 2GB RAM a 32GB interní paměť rozšiřitelnou pomocí micro SD karty.

Zadní fotoaparát údajně nabídne rozlišení až 20 megapixelů a chybět samozřejmě nebude ani přední kamerka, která by měla mít rozlišení 2,2 megapixely. Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android Jelly Bean. Novinka japonského výrobce bude představena už 4. září, tedy krátce před začátkem veletrhu IFA 2013 v Berlíně, kdy Sony pořádá tiskovou konferenci.

via Phone Arena

4 KOMENTÁŘE

  1. Dost jsem se na ten telefon tesil a chtel ho vymenit za samsung, ale cim vic se odhaluji detaily tim se tesim mene 🙁 Snad to nakonec bude uplne neco jinyho…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here