Tenký Huawei Ascend P2 byl oficiálně představen

0

huawei ascend p2

Na veletrhu MWC 2013 v Barceloně představil Huawei svůj dlouho očekávaný smartphone Ascend P2. Novinka nabídne solidní výbavu, nízkou tloušťku a baterii s vysokou kapacitou.

Huawei Ascend P2 má 4,7″ IPS displej s HD rozlišením, což sice není tolik, jako u HTC One, pro běžné používání je však displej s jemností 315 ppi zcela dostačující. Podle výrobce displej exceluje také v dalších parametrech, jako jsou jas, kontrast a zorný úhel. Užitečnou funkcí je technologie Magic Touch, která umožňuje displej ovládat v rukavicích.

K další výbavě telefonu patří čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz, 1GB RAM, 8GB vnitřní paměť, slot na microSD kartu, NFC a nejrychlejší typ LTE připojení na světě. Na zadní straně se nachází čočka 13megapixelového fotoaparátu, který mimo jiné dokáže natáčet HDR videa ve Full HD rozlišení. Vpředu potom najdeme 1,3megapixelovou kamerku pro videohovory a autoportréty.

I přes velmi nízkou tloušťku 8,4 mm, se kterou je Ascend P2 jedním z nejtenčích smartphonů s velkým displejem, se do těla vešla baterie o nadprůměrné kapacitě 2 420 mAh. Operačním systémem je Android 4.1.2 Jelly Bean s vlastní uživatelskou nadstavbou Emotion UI.

Huawei Ascend P2 se na pulty evropských obchodů dostane ve druhém čtvrtletí letošního roku. Cenu čínský výrobce stanovil na 399 eur, v přepočtu asi 10 200 Kč.

huawei ascend p2 back huawei ascned p2 side

via ug

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here