Spekulace: Záhadný Facebook telefon od HTC nakonec přeci jen přijde

0

 

Snad jen o ohebných displejích od Samsungu se spekuluje stejnou dobu, jako o bájném facebook telefonu od HTC. První zmínky o něm se datují krátce po vydání dvojice „sociálních telefonů“ HTC ChaCha a Salsa, následně v průběhu roků 2011 a 2012 vždy občas objevily, aby byly nakonec začátkem třetího čtvrtletí minulého roku zastřešeny informací, že telefon bude představen až v roce letošním.

Tato spekulace byla nicméně velmi brzy dementována Markem Zuckerbergem, který doslova uvedl, že facebook telefon podle něj nemá smysl. Ani toto přesvědčení však netrvalo dlouho, jen dva měsíce poté, v listopadu minulého roku se totiž objevila spekulace poslední, a sice poodhalující údajné hardwarové parametry telefonu.

A podobnou spekulaci tu máme i dnes. Twitter kanál @LlabTooFer, který alespoň na první pohled vypadá, že má přístup k určitým zákulisním informacím z HTC, uvedl, že tchajwanský výrobce opravdu aktuálně chystá sociální, nebo chcete-li facebookový, telefon s kódovým označením Myst_UL, dříve známý jako Opera_UL.

K samotnému oznámení samozřejmě přiložil i hardwarové specifikace. Zařízení by podle něj mělo nabídnout 4.3‘‘ displej s HD (1280×720) rozlišením a dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8930 taktovaný na 1 GHz doplněný o grafický čip Adreno 305 a 1 GB RAM. Stejně jako procesor, i fotoaparát by měl odpovídat střední třídě, zadní by měl tedy mít maximální rozlišení 5 MPx a přední 1.6 MPx. Operačním systémem by měl být Android ve verzi 4.1.2.

Stejně jako v případě starší dvojice telefonů HTC ChaCha a Salsa by pak nemělo chybět dedikované facebook tlačítko určené například k rychlému spuštění facebook aplikace, sdílení právě vyfotografovaného snímku na facebook a tak podobně.

Samozřejmě je otázkou, jak hodně můžeme těmto informacím věřit a i pokud připustíme, že jsou pravdivé, tak stále není jasné, zda nepůjde jen o obyčejný telefon s dedikovaným facebook tlačítkem.

Zdroj: twitter via aauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here