Spekulace: Sony Xperia E2 – osmijádrový MediaTek s LTE

0

Původní řada E od Sony a její první model E1 dával zdání, že se bude jednat o malé mobilní telefony. První model se svými 3,5″ patřil v současné době k těm menším. Údaj o 6″ úhlopříčce u druhé generace byl tedy poněkud překvapující.

sony_logo

O modelu se spekuluje již delší dobu a první zvěsti se objevily několik měsíců zpátky. Podle některých zdrojů by mělo zařízení disponovat displejem o úhlopříčce 6″ a rozlišení 1280*720, což dává jemnost displeje 245 PPI. Dalším zajímavým údajem je možné použití osmijádrového procesoru MediaTek s taktem 2 GHz, který je oblíben mezi čínskými výrobci mobilních telefonů.

Pravděpodobnější se však jeví, že bude užit displej o rozlišení 1920*1080. Při velikosti displeje a současném trendu využívání displejů s větším rozlišením, současně s možným užitím osmijádrového procesoru, by bylo pravděpodobnější, že by byl užit Full HD displej s jemností displeje 367 PPI. Předpokládána je i podpora sítí LTE a užití operačního systému Android ve verzi 4.4 KitKat. Model se dříve objevil pod kódovým označením „Tianchi“.

Díky modelu Xperia Z Ultra víme, že Sony tabletophony vyrábět umí a chce, možnost uvedení modelu na trh tedy není nereálná. Oficiálního představení bychom se mohli dočkat na veletrhu CES2014 v Las Vegas, který se koná začátkem ledna, nebo až na konci února na Mobile World Congress 2014 v Barceloně.

Zdroj: Nextpowerup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here