Spekulace: Sony představí příští rok dvě vlajkové lodě

0

Sony by mělo během příštího roku představit dvě zařízení, které bychom mohli zařadit do kategorie vlajkové lodě. První z nich nese podle zvěstí označení Sirius a měla by být představena na veletrhu CES 2014 a druhá s názvem Canopus by se měla být představena v květnu příštího roku.

Sony_Logo_395-630x346

Co pravděpodobně chystá Samsung, HTC či další výrobci se dočítáme téměř denně. O Sony se dlouhou dobu relativně mlčelo. Nyní však vypluly na povrch první zákulisní informace, alespoň pro první z výše jmenovaných. Ohledně modelu pro druhou polovinu roku – Canopus – se zatím příliš mnoho informací nedozvídáme. Představení v květnu zní však poměrně logicky, protože by se do prodeje mohl dostat na konci školního roku a bojovat o přední příčky v žebříčku prodejů ve třetím a čtvrtém čtvrtletí roku 2014. Jelikož je většina telefonů představována na jaře a na podzim, mohla by být tato cesta vítaná změna.

Ohledně modelu Sirius, který by se měl prodávat pod označení Xperia Z2 Avatar, již nějaké pravděpodobné informace máme. Uvnitř zařízení by měl být čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 od společnosti Qualcomm o taktu 2.2 GHz, paměť RAM o velikosti 2 nebo 3 GB a 5″ IGZO displej s jemností 506 PPI, což odpovídá rozlišení přibližně 2048*1536. Pokud by tomu tak skutečně bylo, a brali bychom v potaz zavedené velikosti displeje, mohl by mít poměr stran 4:3, což je pro telefony s Androidem nezvyklé.

Přístroj poběží na operačním systému Android ve verzi 4.4 KitKat s nadstavbou Xperia UI. Pro lepší zobrazení displeje mají sloužit technologie Triluminos a X-Reality pro ještě lepší podání obrazu. Nad klasickou škálu aplikací z Google play by měla být dostupná ještě spousta dalších aplikací určených přímo pro telefony Sony.

Podobně jako u předchozí vlajkové lodi, i v Xperii Z2 bude kvalitní fotoaparát. Rozlišení by měl mít 20.7 MP, stejně jako Xperia Z1, s čočkou G od Sony spolu s Carl Optics. Softwarové prostředí fotoaparátu by mělo být taktéž aktualizováno a mělo by umožňovat užívání funkcí Motion Shot, TimeShift Burst a AR Effect. Očekávána je optická stabilizace obrazu (OIS), optický zoom a xenonový blesk.

Dle mého názoru nejzajímavější informací je možné užití napájení s vyšším napětím, někde mezi 10 a 15 W, což by mohlo znamenat dobu nabíjení někde lehce pod jednu hodinu. S přihlédnutím k výdrži dnešních smartphonů a nutnosti častého nabíjení, by to mohl být spolu s předpokládanou kapacitou baterie mezi 3200 a 3500mAh, silný argument pro koupi. Přičteme-li k všemu výše uvedenému ještě odolnost proti vniknutí prachu, vody a odolnost vůči nárazům, mohlo by se Sony se svým modelem Xperia Z2 Avatar stát silným konkurentem pro ostatní hráče na trhu.

Zdroj: Phonearena, Au.ibtimes

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here