Spekulace: Samsung se zalekl HTC One, Galaxy Note 3 bude z kvalitnějších materiálů

4

Samsung Logo

Jednou z největších výtek vůči telefonům vyšší třídy od Samsungu byla v posledních několika letech kvalita materiálů, z kterých byly vyrobeny. Nikdy tedy telefony řady Galaxy S ani Galaxy Note nevrzaly nebo se nerozpadaly, vždy byly ale vyrobené z, byť kvalitního, plastu, který třeba konkurenčnímu povrchově upravenému hliníku u HTC nebo unibody polykarbonátu od Nokie prostě nemohl konkurovat.

Asi nejvíce patrný byl tento problém pak patrný nedávno, při představení Galaxy S IV a HTC One. Zatímco první jmenovaný je totiž na první pohled prostě plasťák, tak HTC One nabízí unibody hliníkové tělo, které hned na první pohled dává najevo prémiovost telefonu.

Podle zdrojů uvnitř Samsungu serveru Sammobile se to ovšem brzy změní. Samsung se totiž hliníkového těla HTC One údajně tak trochu zalekl a začal kvůli tomu hardware chystaného Galaxy Note III částečně přepracovávat.

Nepotvrdil tedy přímo, že bude nový tabletofon z hliníku. Nepřímo to ale naznačil informací, že právě částečně kovová verze Galaxy S III, která se do produkce nakonec nedostala kvůli neschopnosti vyrobit efektivně dostatek dílů, byla v rámci společnosti velmi populární.

Samozřejmě jde prozatím jen o spekulace, a i kdyby se vyplnili, tak nejspíše nemůžeme počítat s kvalitou zpracování jako třeba u HTC One. V množství, v jakém Samsung telefony prodává, se totiž opravdu nejspíše nedá dostatečně rychle unibody hliníkové tělo vyrábět, určitého posunu k lepším materiálům bychom se ale i tak dočkat mohli.

Samsung Galaxy Note III by měl podle všeho nabídnout 6‘‘ FHD AMOLED displej, Exynos 5 OCTA procesor s LTE, 13MPx zadní kameru a dost možná také Android 5.0. Přinést by měl také novou verzi (nejen) grafické nadstavby TouchWiz.

Zdroj: sammobile

4 KOMENTÁŘE

    • I kdyby stál 25, tak kdo ho bude chtít a má na něj stejně si ho koupí!! A kdo na něj nemá má smůlu! Otázka je jinde, opravdu člověk potřebuje takový mobil?? Pokud voláte a píšete SMS je rozumné vybrat si něco jiného!! Já osobně se na něj těším, mám rád takové hračky – říkejte to mu třeba koníček! :))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here