Spekulace: Samsung chystá vylepšenou verzi Galaxy Nexusu s označením GT-I9260

1

Zatímco HTC a Motorola již před nějakou dobou oznámili, že do budoucna plánují přinést podstatně méně, ale o to zas lepších zařízení, tak Samsung již druhým rokem úspěšně pokračuje ve své strategii zaplavit celý trh od těch nejnižších tříd po ty nejvyšší svými telefony a tablety. V průběhu času tak nejen vytvořil nejen spoustu nových produktových řad, ale začal také s vylepšenými verzemi starších strojů s přízviskem Plus.

A právě okolo jednoho Plus telefonu se dnes objevily poměrně zajímavé spekulace. Podle tabulky chystaných zařízení, kterou zveřejnil server SamMobile, totiž Samsung chystá pro verzi Google telefonu Nexus Galaxy.

Nabídnout by měl o chlup lepší 4,65“ Super AMOLED HD displej, dvoujádrový Cortex-A9 procesor taktovaný na 1.5 GHz, 8MPx zadní a 1,9MPx přední fotoaparát a slot na microSD karty. Oproti starší verzi by tak byl lepší jen o trochu lepší technologii displeje, 300MHz na každém jádru, 3MPx na zadní a 0,6MPx na přední kameře a onen slot na microSD karty. Vzhledem k silnějšímu procesoru by možná nabídl také lepší grafický čip, konkrétně se spekuluje o PowerVR SGX544 GPU.

Pomineme-li fakt, že jde jen o spekulaci a možná se tedy takovéhoto zařízení v konečném důsledku vůbec nedočkáme, tak se nemohu ubránit lehkému zklamání. I přestože totiž nesouhlasím s tím, že telefony potřebují čtyřjádrový procesor, nebo více megapixelů, tak novému (nebo vylepšenému) Nexusu by daleko více slušel procesor postavený na Cortex A15, například Snapdragon S4.

Oproti Cortex A9 procesorům totiž nová architektura přináší nejen větší výkon, ale hlavně nižší spotřebu, větší účinnost a menší zahřívání a to už není na rozdíl od hrubého výkonu úplné k zahození.

Zdroj: sammobile

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here