Spekulace: Nexus 5 bude mít menší displej než předchůdce

2

nexus logo

První spekulaci o výbavě chystaného Nexusu 5 jsme mohli vidět minulý týden. Už tenkrát však bylo jasné, že spíše než o důvěryhodné informace, jde o ukázku bujné fantazie nějakého snílka. Mnohem důvěryhodnější, avšak také poměrně překvapivé spekulace o Nexusu 5 dnes přinesl server PhoneArena s odvoláním na anonymní zdroj.

Google by údajně neměl při návrhu svého nového smartphonu následovat současnou módní vlnu velkých displejů s Full HD rozlišením. Místo toho prý novinka nabídne jen 4,5″ IPS displej s HD (720p) rozlišením. Nexus 5 by tedy podle spekulací měl mít menší displej než jeho předchůdce Nexus 4, který je vybaven 4,7″ obrazovkou o shodném rozlišení.

Malý displej však nemusí být vůbec na škodu. Google by s tímto smartphonem  mohl potěšit neuspokojenou skupinu zákazníků, kterým se  pětipalcová „pádla“ nezamlouvají a spíše by ocenili špičkově vybavený telefon s menším displejem, který se bez problémů vejde do kapsy u kalhot. Displej by u Nexusu 5 měl zabírat 88 % plochy přední části přístroje, díky čemuž by se novinka od Googlu stala smartphonem s nejtenčím rámečkem kolem displeje.

K další výbavě Nexusu 5 bude údajně patřit čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 běžící na frekvenci 1,5 GHz a baterie s nadprůměrnou kapacitou 2 800 mAh. Stejně jako u předchozí generace bychom neměli očekávat slot na micro SD karty pro rozšíření interní paměti telefonu.

Zajímavým prvkem výbavy by podle anonymního zdroje měl být také 9mpx fotoaparát, který prý bude tvořen snímacím čipem CCD. Tento typ snímače se v mobilních zařízeních příliš nepoužívá, a to z důvodu vyšších nároků na výkon ve srovnání s běžnějším CMOS čipem.

Zdroj se nezmiňuje o tom, kdo bude výrobcem nového smartphonu od Googlu. Jako nejpravděpodobnější se však zatím jeví varianta, že Nexus 5 bude mít, stejně jako jeho předchůdce, na starosti LG.

Stejně jako v případě všech spekulací, musíme brát i výše uvedenou výbavu Nexusu 5 se značným nadhledem. Na oficiální informace si nejspíš budeme muset počkat až do letošního podzimu, kdy by měl být nový Nexus představen veřejnosti.

zdroj: pa

2 KOMENTÁŘE

  1. Je to jedině dobře a nic by se nestalo kdyby velikost spadla na 4 palce.Jestli to takle půjde dál tak bude galaxy SVIII a spol.velká jako 10-ti palcovej tablet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here