Spekulace: LG G3 bude mít 2K displej a osmijádrový procesor

1

Podle zahraničního webu ZDnet, bude mít nástupce vlajkové lodi LG QHD displej o velikosti 5,5″ a osmijádrový procesor s taktem 2,2 GHz. Představen by měl být pravděpodobně ve stejné době jako jako Samsung Galaxy S5.

lg-logo

V srpnu letošního roku představila společnost LG oficiálně Quad HD AH-IPS LCD displej s rozlišením 2560*1440, o velikosti 5,5″, který je určen pro mobilní zařízení.  Jemnost displeje se tak vyšplhala na úctyhodným 538 PPI. Displej měl přinést lepší a reálnější zobrazení barev, přičemž samotná tloušťka displeje dosáhla 1,21 mm. Právě tento displej by mohl být použit v nově chystaném modelu LG G3.

Další údaje, o kterých se v souvislosti se zařízením hovoří, jsou osmijádrový procesor o taktu 2,2 GHz. Ten by měl být vyroben společností ARM Limited. LG Electronics UK totiž s firmou jednalo o možné spolupráci a možném užití čipů série Cortex A-50. Spekuluje se, že by měl být ve zmíněném modelu použit procesor využívající technologii big.LITTLE, tedy systém osmi jader, který spíná výkonnější a slabší jádra podle potřeby. Je tak možno mít dostupný vysoký výkon v případě složitějších operací a zároveň úspornější chod zařízení při nenáročných operacích.

Poslední informace, o které se hovoří, je užití 16 MP fotoaparátu. Kdy bude zařízení dostupné zatím není jisté. Oficiálně by mělo být představeno v Barceloně na Mobile World Congress 2014 na konci února příštího roku. Částečným orientačním bodem pro určení dostupnosti by mohlo být prohlášení společnosti LG, které se týkalo představení výše zmíněného displeje. Podle něj bylo plánováno zahájení prodeje zařízení se zmíněným QHD displejem v druhé polovině roku 2014. Je však možné, že bude zařízení uvedeno na trh dříve, s přihlédnutím k vývoji trhu a nutnosti udržení si konkurenceschopnosti vůči ostatním výrobcům.

Zdroj: Phonearena, ZDnet

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here