Spekulace: Kovový Samsung Galaxy F bude představen spolu s Galaxy S5

0

Spekulace o Samsungu Galaxy F se na internetu objevují už poměrně dlouhou dobu. Mělo jít o smartphone s prémiovým zpracováním v čele s celokovovým krytem. Později spekulace utichly s příchodem informace, že z kovu by měla být vyroben Galaxy S5. Nakonec to však vypadá, že i pátá generace vlajkové lodi bude z plastu, přesněji nabídne maximálně kovový rám, a Galaxy F je tak opět ve hře.

Samsung Galaxy F concept
Dočkáme se v roce 2014 prvního celokovového smartphonu s logem Samsungu?

Tento týden korejský web ETNews přinesl zprávu o tom, že Samsung by měl na začátku roku 2014 představit hned dva smartphony z nejvyšší třídy. Kromě Galaxy S5 by mohl spatřit světlo světa také Galaxy F, který by měl mít obdobnou výbavu, ale místo plastu kryt z kovu. Lišila by se samozřejmě i cena, za prémiové zpracování by si tak zájemci mohli připlatit v přepočtu až několik tisíc korun.

Objevuje se samozřejmě otázka, proč Samsung do kovového kabátku nepřevlékne rovnou Galaxy S5, už nyní je totiž počet modelů v nabídce korejského výrobce enormní. Výroba kovového zařízení složitější a finančně nákladnější než v případě polykarbonátu. Vzhledem k tomu, že Samsung ročně prodá desítky milionů kusů své vlajkové lodi, mohlo by se výroba kovového Galaxy S5 negativně projevit na ceně či rychlosti výroby.

Nesmíme však zapomenout, že jde s největší pravděpodobností jen o čiré spekulace, proto výše uvedené informace o Samsungu Galaxy F berte se značnou rezervou.

zdroj: Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here