Spekulace: Huawei chystá vlajkovou loď z řady Ascend S

1

huawei ascend p6 teaser

Huawei v minulém roce prodal 52 milionů smartphonů a stal se tak třetím největším výrobcem na světě. Většinu prodaných telefonů přitom tvořily modely nižší a střední třídy. Nejvýraznějším loňským smartphonem z dílny čínského výrobce rozhodně nebyla vlajková loď, jako je tomu v případě Samsungu či HTC, ale model Ascend P6, cenou i výbavou zapadající do vyšší střední třídy, který dokázal ohromit celý svět  svým tenkým hliníkovým designem.

Pro letošní rok však Huawei údajně chystá výraznou vlajkovou loď, která by měla patřit do zbrusu nové řady Ascend S. Očekáváme smartphone o smartphone kombinující špičkovou výbavu a prémiové zpracování, právě takový model totiž v nabídce Huawei chybí. Spekuluje se, že novinka bude vybavena displejem o rozlišení 2560 x 1440 pixelů, 16mpx fotoaparátem a 3050mAh baterií.

Srdcem smartphonu by měl být osmijádrový procesor od Huawei postavený na 64-bitové architektuře, kterému by měla dělat společnost 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť. Cena chystaného Huawei Ascend Sx je odhadována na 5 000 čínských juanů, v přepočtu bezmála 16 800 Kč, což je na úrovni vlajkových lodí zavedenějších výrobců.

zdroj: Unwired View, Phone Arena

1 komentář

  1. Zpráva je to určitě povzbudivá už z toho důvodu, že vývoj technologií nestává. Navíc Huawei se snaží vytvářet svoje vlastní řešení, což je pro mě opět pozitivní. Rozhodně lepší než smontovat kupu součástek. Jsem jen zvědav jak se jim povede optimalizovat spotřeba displeje u tak detailního rozlišení a jak velký ten displej bude.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here