Spekulace: Google se Samsungem pracuje na novém Nexus zařízení

2

Ačkoliv je Galaxy Nexus stále zajímavé a pro naprostou většinu akcí dostatečně výkonné zařízení, tak pomalu ale jistě zastarává. Obsahuje totiž stále starý dvoujádrový procesor postavený na Cortex A9 návrhu doplněný o ne zrovna výrazně novější grafický čip PoverVR540.

Není tak divu, že se pomalu začínají objevovat první spekulace o jeho nástupci. Dle současných informací by měl konkrétně pocházet od Samsugu a měl by nabídnout displej s rozlišením 1280×720, dvoujádrový Cortex A-15 procesor Exynos 5250 vybavený grafickým čipem Mali-604 a 5MPx fotoaparát Samsung s5k4e5.

Alespoň to tedy naznačují nové drivery pravé k těmto součástkám, které se z ničeho nic objevily v git repozitářích Googlu a v stromu změn AOSP kódu. Samozřejmě nemůžeme tvrdit, že jejich přítomnost nutně znamená, že se chystá nějaké nové zařízení, je to však poměrně pravděpodobné.

zdroj: ac

2 KOMENTÁŘE

  1. 5mpx fotak?To jo:) to neverim. To je nejak malo. Vim ze kolikrat nehrajou pixely roli, ale to plati spise treba u fotaku kde stoji proti sobe 14mpx a 10 mpx, tam to skore muze vyrovnat optika a dalsi vychytavky, ktere mobily nemaji, ale proste vyrukovat v dobe, kdy se chystaji pro mobily 13mpx fotakem, s malickym 5mpx fotakem to by byl pekny trapas. Ten 5mpx by nezachranil uz ani buhvikdovijak super vykonny hyper čip. S 5mpx fotakem se rozhodně nechytnou. V dobe kdy teoreticky vyjde, uz Sony, LG i HTC budou davno mit nekolikrat vykonnejsi (nebo lepsi) mobily, a v te dobe uz tak novy nexus bude srot (v porovnani s osatnimi samozrejme). Takže bude to asi takto. Ten 5mpx muze byt pro predni kameru.To by se jim šiklo pro androida 4 (prip. 5) pro face unlock. Nebo google bude chtit udelat lidovy telefon a bude prodavat tento telefon za treba +-3tis.(samsungu zustali na sklade desitky milionu 5mpx foto.čipu. a jak jinak se jich zbavit?). Nebo za treti, to zase je clanek co ma vyvolat „diskuzi“ o nicem 😀 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here