Sony Xperia Z4 oficiálně|(R)evoluce?

2

Už v minulých týdnech a měsících unikaly kusé informace ohledně specifikací a designu Sony Xperie Z4. Sony dnes v Japonsku oficiálně odhalilo specifikace i obrázky.

 SonyXperiaZ4

Displej se od loňského modelu nezměnil a zůstal na 5,2″ FullHD (1920 x 1080px). Hlavní změny proběhly pod kapotou modelu. Jako procesor poslouží nejnovější 64bitový Snapdragon 810 s osmi jádry o taktech 2 GHz na čtyřech jádrech a 1,5 GHz na dalších čtyřech jádrech, kterému dopomáhají 3 GB operační paměti RAM. Své data si budete moct uložit na 32 GB vnitřní paměti, která se dá rozšířit až o 128 GB díky paměťové karty. Na zadní straně se kromě klasického NFC modulu usadil 20,7 MP fotoaparát s podporou 4K videa , kterému na přední straně sekunduje 5,1 MP kamerka. Potěší přítomnost Bluetooth 4.1 a Wi-Fi se standardem ac.

 Sony-announces-the-Sony-Xperia-Z4 Sony-announces-the-Sony-Xperia-Z4 (1)

Celý model je tenký pouze 6,9mm a neměla by vystupovat ani čočka fotoaparátu. Váha se pak zastavila na 144 gramech. Samozřejmostí u Sony je i voděodolnost do 1,5 metru až na půl hodiny. Zajímavostí je tzv. „Cooking Mode“, který najdete u fotoaparátu a umožňuje vyfotit lepší snímky jídla.

 Sony-announces-the-Sony-Xperia-Z4 (2)

Celý telefon pohání baterie s hodnotou 2930 mAh. Jako systém poslouží Android 5.0. V Japonsku budou během léta dostupné čtyři barevné varianty (bílá, černá, měděná a zelená). Sony se doposud nevyjádřilo k ceně přístroje.

Zdroj: phonearena.com

2 KOMENTÁŘE

  1. to neni ani evoluce ani revoluce, opet bida

    opet jen displej 5,2 navic jen s full hd i kdyz by byl lepsi 5,5, opet obri ramecky nad a pod displejem, opet obri hmotnost vetsi nez kovovy samsung a7 s 5,5 displejem

    uzivatele chteji!

    5,5 qhd, vysku pri vysce displeje 122 mm max 130 – 135 mm, vahu do 140 gramu. pak si sony koupim. takhle vede samsung a7

  2. rozmery a hmotnost predstaveneho telefonu jsou prost ehorsi nez konkurencni 5,5 telefony. to je jednoduchy verdikt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here