Sony Xperia Z3 – Obrovský skleněný zámek (recenze)

1

Sony svou novou vlajkovou loď představilo v září letošního roku během německého veletrhu IFA. Už po několikáté jsme se dočkali nového high-endu po půl roce a bohužel se to začíná podepisovat na míře novinek a inovací. Těch je oproti Xperii Z2 jen pár a nejvíce jich je softwarového charakteru.

Sony Xperia Z3-5

Doslova obrovský

Sony Xperia Z3 je doslova obrovský. Za to může primárně 5,2” FullHD displej, který zabírá většinu přední strany. Pokud ale nepatříte zrovna k milovníkům obrovských smartphonů, nemusí vám nová Xperia Z3 padnout do oka.

Sony Xperia Z3

Displej je však ve všech ohledech povedený a v žádném směru nikterak nezaostává za konkurencí. Možná by mu trochu více slušelo QHD rozlišením, které konkurence v podobě LG použilo už v květnu. Každopádně počet pixelů už dávno není hlavním faktorem svědčící o kvalitě zobrazovače.

Voděodolnost počtvrté

Ani u předvánočního modelu se nezapomnělo na zvýšenou odolnost vůči prachu a vodě. Tu zajišťují certifikace IP65 a 68. Ta jde opět ruku v ruce se skleněným designem, který je tak náchylný na poškrábání. Po stránce estetiky jde ovšem o povedenou kombinací, která už je ověřená několik let.

Sony Xperia Z3-4

Skvělá výdrž

Smartphony od japonského Sony jsem už několikrát chválil za skvělou baterii a výdrž. Ta byla naštěstí zachována i zde a díky 3100 mAh baterii a především skvělé optimalizaci můžu inženýry opět chválit. Bez větších problémů se dostanete na dva dny provozu a jestliže budete smartphone šetřit, bez problémů se dostanete i na dny tři.

Sony Xperia Z3-2

Pro hudební fanoušky

Asi nikoho nepřekvapí, když řeknu, že se Sony už nějaký ten pátek věnuje hudbě a hudební technice. Sluchátka se značkou japonské společnosti jsou na českém trhu k mání už několik let a patří k velmi oblíbeným. Firma se však své know-how neustále snaží využít i u mobilní techniky a u Xperie Z3 se to povedlo náramně. Zvuk patří k nejlepším na trhu a nemusíte se bát použít i sluchátka za několik tisíců.

Sony Xperia Z3-6

Velkou pochvalu si Sony zaslouží i za přední stereoreproduktory. Ty se sice nemůžou rovnat s konkurencí v podobě tchajwanského HTC, stále však jde o lepší řešení, než na které jsme byli zvyklí v minulosti.

Opět skvělý fotoaparát

Foťák je opět velmi povedený a jako všechny předchozí generace i tato opět naráží na zmatené prostředí. Samotný čip sice nabízí skvělé parametry a vlastnosti, trochu to však kazí nekonzistentní prostředí, které může velkou část začátečníků odradit.

DSC_0003

To stejné bych mohl říct i o 4K videu. To sice nechybí, ale ve skutečnosti na něj narazí jen uživatelé s detektivními sklony, kteří procházejí celou nabídku a nastavení fotoaparátu. To se vám navíc po zavření aplikace vrátí do původního stavu a vždy ho měnit.

http://youtu.be/SjtOrDP00wc

3 GB RAM a nanoSIM

Na závěr bych ještě zmínil dva trochu netradiční prvky. Operační paměť o velikosti 3 GB už sice není tak netradiční záležitostí a některé high-endy s nimi pracují, stále však jde o trochu netradiční prvek.

Sony Xperia Z3-3

Druhou a stejně netradiční věcí je podpora nanoSIM. S tou jsem se už setkal u HTC One M8 a nepatřím k jejím velkým zastáncům. Už jen s praktického hlediska mi neustále zmenšování SIM karet nejde do hlavy a věřím, že i velkou část běžných uživatelů obtěžuje.

Velké pádlo

Sony Xperia Z3 je bezesporu špičkovým zařízením, které si určitě dokáže své zájemce získat. Nebude to ale mít vůbec jednoduché a konkurovat mu může i high-end z vlastní stáje. Já osobně bych raději sáhl po kompaktní variantě s o něco menším displejem a proporcemi. To už však záleží na každém.

https://www.youtube.com/watch?v=vum2F4n8JTE

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here