Sony Xperia Z3+ byla dnes oficiálně představena

0

Už od úniku informace o tom, že model Sony Xperia Z4 bude vlajkovou lodí pro Sony jen v Japonsku se spekulovalo, jaký jiný model by mohl nahradit Z4 ve zbytku světa. Dneska Sony oficiálně oznámilo model Xperia Z3+, který je v podstatě jen přejmenovaný Z4 pro zbytek světa.

 Sony-Xperia-Z3-is-announced Sony-Xperia-Z3-is-announced (1)

Model nabídne stejnou velikost displeje i rozlišení jako Sony Xperia Z3 a zůstane tak u velikosti 5,2″ a Full HD rozlišení. Změny se odehrály hlavně na poli hardwaru a Sony se rozhodlo použít chipset Snapdragon 810, který obsahuje osmijádrový procesor, grafický čip Adreno 430 a 3 GB paměti RAM. Zadní fotoaparát zůstal také zachován a jedná se o stejný 20,7 MP snímač, jaký je v Z3 a Z4. V zadním fotoaparátu stále nenajdeme ani optickou stabilizaci. Rozlišení přední kamerky povyskočilo na 5 MP, takže milovníci selfies se můžou zaradovat. Další změna a tentokrát spíše negativní se odehrála u baterie, která se zmenšila o 200mAh na celkových 2900mAh. Díky zmenšení baterie mohlo Sony ztenčit celý telefon a tloušťka se zastavila na hodnotě 6,9mm. Jako systém samozřejmě poslouží Android Lollipop.

 Sony-Xperia-Z3-is-announced (2) Sony-Xperia-Z3-is-announced (3) Sony-Xperia-Z3-is-announced (4)

Jak můžete na prostřední fotografii nahoře vidět, Sony přemístilo USB port na dolní stranu a odstranilo krytku. Což je pozitivní zpráva, protože se jedná o jeden z mála telefonů, které mají odkrytý USB port a přesto mají certifikaci IP 65/68, která zajišťuje odolnost proti vodě (až do 3 metrů) a prachuvzdornost.

 Sony-Xperia-Z3-is-announced (5) Sony-Xperia-Z3-is-announced (6) Note-the-new-USB-port-placement-on-the-Xperia-Z3

Zatím nepadlo ani slovo o oficiální ceně nebo dostupnosti, ale očekáváme dostupnost na trhu koncem léta a cenu zhruba stejnou, jakou měla Sony Xperia Z3 při spuštění (v Česku okolo dvaceti tisíc korun).

Zdroj: Phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here