Sony Xperia Z1s: předpokládaná cena a začátek prodeje

0

Xperia Z1S leak1 Xperia Z1S leak2

Výbavu i vzhled Xperie Z1s, zmenšené vlajkové lodi od Sony, už dopodrobna známe. Dosud však visel otazník nad tím, odkdy a za kolik si budeme moct dlouho očekávanou novinku koupit. Tento týden na internet unikly právě tyto dvě informace spolu s několika dalšími fotografiemi Xperia Z1s a její větší sestřičky Xperia Z1.

Sony Xperia Z1s by měla být nabízena na mezinárodních trzích, a to od prvního čtvrtletí příštího roku. Cena novinky byla v Číně údajně stanovena na 3 600 juanů, což je v přepočtu asi 11 900 Kč. Ceny smartphonů na čínském trhu jsou však dosti rozdílné ve srovnání s Evropou a proto bude mnohem lépe vypovídající hodnotou srovnání s cenou běžné Xperie Z1. Velká vlajková loď je k dostání za 3 820 juanů, tedy zhruba 12 600 Kč. Cenový rozdíl mezi oběma smartphony tedy nejspíš bude velmi malý.

Novinka se bude lišit jen 4,3″ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a 2300mAh baterií. Další výbava by už měla zůstat totožná s Xperií Z1, což znamená, že bychom měli očekávat použití čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 800 taktovaného na 2,2 GHz, 2GB RAM a fotoaparátu s rozlišením 20,7 megapixelu. Interní paměť má údajně velikost 16 GB a její rozšíření je možné provést díky přítomnosti slotu na micro SD karty. Operačním systémem uniklého smartphonu je Android 4.3 Jelly Bean.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here