Sony Xperia Z1 Compact už dorazila na český trh

0

Na český trh se tento týden dostal jeden z nejzajímavějších smartphonů začátku letošního roku. Sony Xperia Z1 Compact není jen další zmenšenou vlajkovou lodí po vzoru Samsungu Galaxy S4 Mini nebo HTC One Mini, která po svém vzoru zdědila jen design a několik drobností ve výbavě. Novinka japonského výrobce totiž nabídne plnou výbavu srovnatelnou s velkou Xperií Z1.

Příliš nadšeni ale možná nebudete doporučenou prodejní cenou, která se vyšplhala na 14 990 Kč. Nutno však podotknout, že v některých internetových obchodech je smartphone z tuzemské distribuce k dostání o více než tisícovku levněji. Zájemci mají na výběr ze čtyř barevných provedeních, a to černého, bílého, růžového a limetkového. Jejich aktuální dostupnost u jednotlivých prodejců se různí.

Sony Xperia Z1 Compact byla představena před třemi týdny na veletrhu CES 2014 v Las Vegas, rychlost uvedení telefonu na náš trh je tedy nadprůměrná.

Sony Xperia Z1 Compact limetkova

Výbava Sony Xperia Z1 Compact

Sony Xperia Z1 Compact se svému většímu a staršímu sourozenci samozřejmě podobá designem a zpracováním. Zadní i přední strana smartphonu jsou ze skla, zatímco hrany byly vyrobeny z hliníku. Rozměry přístroje jsou 127 x 64,9 x 9,5 mm a hmotnost se vyšplhala na 137 gramů. Zájemci budou mít na výběr z několika barevných verzí – kromě černé a bílé, ve kterých už je dostupná velká Xperia Z1, zařadí výrobce do nabídky limetkovou a růžovou variantu telefonu. Nechybí ani zvýšená odolnost proti vodě a prachu potvrzená certifikací IP58.

Novinka má 4,3″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. U Sony asi příliš nepřekvapí použití TFT panelu s přívlastky Bravia Engine 2, X-Reality a Trulominous. Srdcem smartphonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,2 GHz spolu s grafickým čipem Adreno 330 a 2GB RAM. Interní paměť má velikost 16 GB, ze kterých je pro uživatelská data určeno minimálně 12 GB a zbytek zabírá systém. V případě potřeby je možné paměť rozšířit až o dalších 64 GB pomocí micro SD karet.

Sony Xperia Z1 Compact disponuje fotoaparátem s rozlišením 20,7 mpx, senzorem Exmor RS a širokou nabídkou různých režímů. Výsledné snímky by tedy měly být stejně kvalitní jako u velké Xperie Z1. V nabídce konektivity nalezneme technologie HSDPA, LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC a GPS + Glonass. Integrovaná baterie, která má kapacitu 2 300 mAh, by měla podle výrobce zajistit až 18 hodin hovoru nebo 670 hodin v pohotovostním režimu. Operačním systémem je Android 4.3 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu od Sony.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here