Sony Xperia Z1 Compact – menší rozměry, stejná výbava

0

Sony představilo na veletrhu CES 2014 v Las Vegas dlouho očekávanou zmenšenou verzi vlajkové lodi Xperia Z1. Na pultech obchodů se smartphone neobjeví pod názvem Xperia Z1S ani Xperia Z1 Mini, jak se dříve spekulovalo, ale jako Xperia Z1 Compact.

Sony vsadilo na zcela jinou strategii než konkurenční Samsung a HTC, jejichž zmenšené vlajkové modely se původním verzím většinou podobají jen designem a vysokou cenou. Xperia Z1 Compact sdílí s běžnou Xperií Z1 většinu výbavy včetně čtyřjádrového Snapdragonu 800 a 20,7mpx fotoaparátu. Hlavním rozdílem je použití menšího displeje a baterie.

Sony Xperia Z1 Compact

Sony Xperia Z1 Compact se svému většímu a staršímu sourozenci samozřejmě podobá designem a zpracováním. Zadní i přední strana smartphonu jsou ze skla, zatímco hrany byly vyrobeny z hliníku. Rozměry přístroje jsou 127 x 64,9 x 9,5 mm a hmotnost se vyšplhala na 137 gramů. Zájemci budou mít na výběr z několika barevných verzí – kromě černé a bílé, ve kterých už je dostupná velká Xperia Z1, zařadí výrobce do nabídky limetkovou a růžovou variantu telefonu. Nechybí ani zvýšená odolnost proti vodě a prachu potvrzená certifikací IP58.

Novinka má 4,3″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. U Sony asi příliš nepřekvapí použití TFT panelu s přívlastky Bravia Engine 2, X-Reality a Trulominous. Srdcem smartphonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,2 GHz spolu s grafickým čipem Adreno 330 a 2GB RAM. Interní paměť má velikost 16 GB, ze kterých je pro uživatelská data určeno minimálně 12 GB a zbytek zabírá systém. V případě potřeby je možné paměť rozšířit až o dalších 64 GB pomocí micro SD karet.

Sony Xperia Z1 Compact disponuje fotoaparátem s rozlišením 20,7 mpx, senzorem Exmor RS a širokou nabídkou různých režímů. Výsledné snímky by tedy měly být stejně kvalitní jako u velké Xperie Z1. V nabídce konektivity nalezneme technologie HSDPA, LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC a GPS + Glonass. Integrovaná baterie, která má kapacitu 2 300 mAh, by měla podle výrobce zajistit až 18 hodin hovoru nebo 670 hodin v pohotovostním režimu. Operačním systémem je Android 4.3 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu od Sony.

Sony Xperia Z1 Compact by se měla objevit na mezinárodních trzích v průběhu letošního února. Cenu ani přesnou dostupnost v České republice zatím neznáme. Doplněno: Ve Velké Británii bude smartphone dostupný za 450 liber, což je v přepočtu bezmála 14 900 KČ.

Sony Xperia Z1 Compact 2

zdroj: Sony

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here