Sony Xperia P a Xperia U se začnou prodávat až na konci května

0

Xperia P a Xperia U je dvojice novinek, které Sony představilo na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Podle nejnovějších informací od britského prodejce Clove se telefony začnou prodávat až 28. května. Ačkoliv informace platí pro trh ve Velké Británii, můžeme očekávat, že v jiných částech Evropy bude situace velmi podobná. Na českém trhu se tedy obě Xperie začnou prodávat nejdříve na konci května a mnohem pravděpodobněji dokonce až během června.

Sony Xperia P

Sony Xperia P je vybavena 4″ displejem s qHD rozlišením a technologií WhiteMagic, která by měla zajišťovat vyšší jas než ostatní chytré telefony na trhu. Největší rozdíl bude vidět venku na přímém slunce, kde má většina ostatních displejů problémy. Nesmíme zapomenout ani na další výbavu, ke které patří dvoujádrový procesor NovaThor U8500 od ST-Ericsson s taktem 1 GHz. Na zadní straně telefonu najdeme 8megapixelový fotoaparát s kvalitním snímačem Exmor R. Výhodou by měla být také velmi rychlé spuštění fotoaparátu z režimu spánku. Ve výbavě nechybí ani 16GB interní paměť a podpora NFC.

Design telefonu navazuje na Xperii S a nechybí dokonce ani průhledný notifikační panel v dolní části. Novinka bude na pultech obchodů k dostání v černé, stříbrné a červené barvě. Zpočátku bude operačním systémem Android 2.3 Gingerbread, brzy po uvedení do prodeje by měla být k dispozici aktualizace na nejnovější Ice Cream Sandwich.

Sony Xperia U

Sony Xperia U je vybavena 3,5″ displejem s FWVGA rozlišením a technologií Bravia pro výraznější zobrazení barev. Srdcem telefonu je dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz. Na zadní straně se nachází 5megapixelový fotoaparát s možností nahrávání 720p videa. Z režimu spánku se fotoaparát dokáže spustit za méně než 2 sekundy, takže by vám už neměl uniknout žádní důležitý moment. Kvalitní zážitek nejen při poslechu hudby je zajištěn díky technologii zpracování zvuku xLoud a podpoře 3D prostorového zvuku. Operačním systémem bude zpočátku Android 2.3 Gingerbread, který by měl krátce po zahájení prodeje nahradit nejnovější Ice Cream Sandwich.

Sony Xperia U bude k dispozici s matným krytem v černé nebo bílé barvě. Dolní část krytu je možno vyměnit za žlutý nebo růžový. Výrazným designovým prvkem je průhledný panel s podsvětlením, které mění barvu v závislosti na displeji. Ještě užitečnější je použití tohoto panelu jako náhrady běžné notifikační diody při přijaté zprávě, zmeškaném hovoru nebo jiné důležité události.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here