Sony Xperia E – nejzákladnější výbava v klasickém i dualSIM provedení

4

Sony Xperia E, o které jsme poprvé psali už v říjnu, byla dnes oficiálně představena. Jedná se malý a levný smartphone, který bude nabízen také ve variantě dual-SIM.

Ve výbavě smartphonu najdeme jednojádrový procesor Qualcomm MSM7225A taktovaný na 1 GHz, který spolu s grafickým čipem Adreno 200 a 512MB RAM nabídne základní výkon pro nenáročné aplikace. Xperia E má také 3,5″ displej s rozlišením 320 x 480 pixelů krytý sklem odolným proti poškrábání, 4GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí slotu na microSD karty, 3,2mpx fotoaparát s natáčením VGA videa a podporu DLNA.

Hudební nadšence jistě potěší podpora 3D prostorového zvuku a technolgie xLoud, kvalitní zvuk při hovoru by zase měla zajistit technologie HD Voice. Použitá baterie má kapacitu 1530 mAh a měla by tak dle výrobce zajistit až 500 minut hovoru nebo 530 hodin v pohotovostním stavu.

Operačním systémem u běžné verze s jedním slotem na SIM kartu je Android 4.1 Jelly Bean. Sony Xperie E dual se na pulty obchodů dostane s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a aktualizaci na Jelly Bean mohou uživatelé očekávat až později. Telefony se začnou prodávat v prvním čtvrtletí 2013, jejich cenu však zatím neznáme. Běžná verze Xperie E bude k dispozici v černé, bílé a růžové barvě, naopak dualSIM varianta by měla být k dostání v černé a zlaté.

http://www.youtube.com/watch?v=T1wXAgBOeWw

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here