Sony Xperia E a Xperia E Dual: ceny na evropském trhu

0

Sony Xperia E a Xperia E Dual, které japonský výrobce představil minulý týden, se dle očekávání zařadí mezi levnější smartphony s Androidem. Německé zastoupení Sony oznámilo doporučené ceny telefonu u našich západních sousedů. Sony Xperia E bude stát 159 eur (4 000 Kč) a „dvousimková“ verze Sony Xperia E Dual dostane cenovku 169 eur (4270 Kč). Novinky by se na evropském trhu měly objevit během prvního čtvrtletí 2013.

Ve výbavě smartphonu najdeme jednojádrový procesor Qualcomm MSM7225A taktovaný na 1 GHz, který spolu s grafickým čipem Adreno 200 a 512MB RAM nabídne základní výkon pro nenáročné aplikace. Xperia E má také 3,5″ displej s rozlišením 320 x 480 pixelů krytý sklem odolným proti poškrábání, 4GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí slotu na microSD karty, 3,2mpx fotoaparát s natáčením VGA videa a podporu DLNA.

Hudební nadšence jistě potěší podpora 3D prostorového zvuku a technolgie xLoud, kvalitní zvuk při hovoru by zase měla zajistit technologie HD Voice. Použitá baterie má kapacitu 1530 mAh a měla by tak dle výrobce zajistit až 500 minut hovoru nebo 530 hodin v pohotovostním stavu.

Operačním systémem u běžné verze s jedním slotem na SIM kartu je Android 4.1 Jelly Bean. Sony Xperie E dual se na pulty obchodů dostane s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a aktualizaci na Jelly Bean mohou uživatelé očekávat až později. Běžná verze Xperie E bude k dispozici v černé, bílé a růžové barvě, naopak dualSIM varianta by měla být k dostání v černé a zlaté.

 zdroj: xb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here