Sony údajně chystá smartphony Walkman a Cyber-shot

3

sony logo make believe

Zatímco v době hloupých mobilů bez operačního systému patřily smartphony z řad Walkman a Cyber-shot ke špičce, nyní jako by se po nich slehla zem. Walkman už je dnes jenom hudebním přehrávačem ve smartphonech od Sony a nápis Cyber-shot najdeme pouze na digitálních fotoaparátech japonského výrobce.

Kaz Hirai, výkonný ředitel Sony, se však hodlá obě řady smartphonů obnovit. Kromě trojice nových modelů, o které jsme psali tento týden, letos Sony představí několik dalších smartphonů se špičkovou výbavou. Prvním z nich by měla být pětipalcová Xperia Cybershot, která údajně nabídne jeden z nejlepších fotoaparátů mezi smartphony, a to díky optice Carl Zeiss a snímači, který se svou velikostí bude blížit Nokii 808 PureView. I dalšími specifikacemi (včetně tloušťky) by se měl smartphone zařadit ke špičce.

Druhou novinkou prý bude Xperia Walkman, která by měla také nabídnout pětipalcový displej. Nad konkurencí bude vyčnívat nejrůznějšími hudebními funkcemi v čele s integrovaným zesilovačem. Sony údajně také chystá přímého konkurenta pro iPhone s menším displejem a ostatní výbavou shodnou s Xperií Cybershot.

Vypadá to, že výrobci se opět začnou více zaměřovat na fotoaparáty telefonů, které byly v uplynulých letech upozaděny výkonem procesorem a uhlopříčkou displeje.

zdroj: pa

3 KOMENTÁŘE

  1. TO SI DĚLAJÍ SRANDU!!! asi 4 roky čekám na nějaký fotomobil od sony třeba s xenonovým bleskem. Pak sem se smířil s tím že už žádný nebude a koupil jsem Xperiu Z, a ted se dočtu tohle? to je v prdeli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here