Sony představilo Xperii Z1 (Honami)

0

Sony Xperia Z1 Honami render

Společnost Sony před malou chvílí představila model Honami, o kterém jste si mohli již něco málo na našem webu přečíst. Dnes se ovšem vše na veletrhu IFA stalo oficiální – pojďme se tedy na telefon podívat.

Dlouho se již ví o tom, že se jedná o nástupce populárního modelu Xperia Z, se kterým Sony slavilo velký úspěch. Právě tento telefon byl totiž jeden z telefonů, který začal rozšiřovat trend 5″ displejů, které jsme si nemohli nedávno u smartphonu ani představit.

Jak jsem již nakousl, jedná se tedy o nástupce tohoto modelu, který si bere ze svého staršího bratříčka jen to nejlepší. Vzhledově se telefon moc neliší, stále se jedná o ten jednoduchý, elegantní vzhled, který je tvořen ze skla a který rozhodně zaujme. Ovšem vnitřnosti telefonu jsou již zcela jiné.

V Xperii Z1 totiž nalezneme čtyř-jádrový procesor Qualcomm MSM8974 s taktem @2,2 GHz, což se rozhodně nejedná o nejmenší hranici. Velikost operační paměti je shodná s dnešním standardem špičkových telefonů – 2GB RAM. Co se týče interního úložiště, Sony poskytuje pouhých 16GB prostoru, které ovšem lze rozšířit pomocí MicroSD karet, čímž by jste neměli mít žádné problémy s prostorem.

http://www.youtube.com/watch?v=-C1HVOzVOp0

Vzhledem k tomu, že předchozí generace byla vyvinuta speciálně jako fotomobil (označení pro telefony, které mají pořizovat co nejlepší snímky), zde Sony necouvlo zpět, ale s vývojem pokračuje. Proto zde nalezneme 20.7MP fotoaparát typu G-Lens, který Vám rozhodně pomůže pořídit kvalitní snímky. Fotoaparát navíc disponuje 8x digitálním zoomem, který ovšem ubere na výsledné kvalitě snímku. V přední části nalezneme fotoaparát s rozlišením 2MP, který je vhodný pouze pro videohovory, přičemž kvalitou se rozhodně u Xperie Z řadil k nejlepším.

Telefon se dočkal také vylepšeného burst-mode, což je režim, díky kterému můžete nadělat opravdu „kvantum“ fotografií během chvilky. V tomto režimu zvládne Xperia Z1 61 fotografií za 2 vteřiny – skvělý výkon! Samozřejmostí je také podpora přídavných objektivů (které byly na této akci taky představeny), které dokáží vylepšit obrazovou kvalitu Vašich fotografií.

Celý telefon bude mít opět 5″ display, s FullHD rozlišením (1920×1080 pixelů), přičemž jako systém zde společnost Sony zvolila Android 4.2.2. Vylepšení se ovšem dočkala baterie, která u tohoto telefonu disponuje kapacitou 3000mAh. Celý telefon je samozřejmě vodě-odolný, jako tomu bylo u jeho předchůdce.

K dostání na trhu bude ve třech variantách – černá, bílá a fialová, přičemž cena za tento model bude v Německu startovat na částce okolo 100 EUR při podpisu smlouvy u operátora.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here