Sony (Ericsson) zveřejnil alpha verze aktualizací na Ice Cream Sandwich pro odemknuté Xperie

7

Ačkoliv je původně avizovaný datum vydání oficiálních aktualizací na nejnovější Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro Xperie ještě poměrně daleko, tak výrobce včera do světa vypustil jejich prvotní, leč i poměrně použitelné, alpha verze.

Oproti předchozím únikům v těchto oficiálně zveřejněných alpha verzích již funguje GSM modul a FM rádio, stále se však budete muset obejít bez WiFi, elektronického kompasu a bohužel také veškerých Google aplikací jako Android Marketu, Gmailu, Map a dalších.

Seznam změn:

 • Přepracované UI – Doufáme, že se Vám budou líbit některé nové grafické prvky z ICS a nedávno oznámené Xperie S.
 • Lockscreen a Face Unlock – Přidali jsme pár nových ovládacích prvků přímo na zámek obrazovky. Nově tak bude možno bez odemknutí telefonu například ovládat hudbu a podobně. Ve finální aktualizaci také počítáme s přidáním googlího odemykání pomocí obličeje.
 • Zprovoznění konektivity – Konečně se nám podařilo získat GSM certifikaci pro ROM běžící na Androidu 4.0, díky čemuž jsme mohli telefonní modul konečně aktivovat.
 • Aktualizovaný emailový klient – Upravili a hlavně zjednodušili jsme grafické prostředí klienta, přibylo také pár nových funkcí.
 • Rychlé vytáčení – Přidali jsme rychlou možnost jak vytáčet hovory.

Testovací verze jsou prozatím dostupné pro odemčené telefony Xperia Arc S, Xperia Neo V a Xperia Ray s firmwarem verze 4.0.2.A.0.42. V horizontu dní se dá předpokládat port na další zařízení a případně i zprovoznění WiFi a ostatních zablokovaných funkcí.

 

 

zdroj & veškeré potřebné linky: Xperia Blog & developers.sony via androidspin, pocketnow

7 KOMENTÁŘE

 1. Nechtěl jsem to tahat do článku, ale za tohle si Sony (potažmo Ericsson) zaslouží palec nahoru. Ačkoliv totiž něco podobného dělá i Samsung (jeho ‚úniky‘ mu tu snad nikdo nebaští), tak na rozdíl od něj se s tím Sony nebojí přijít veřejně a s celou parádou.
  Poměrně obrat o 180°, když vezmeme, že ještě (před)minulý rok to byla firma s nejhorší aktualizační pověstí. Teď přijde s ICS zřejmě jako úplně první a navíc ještě dobře vychází s komunitou.Teď by to mohlo pobrat ještě také LG a bylo by to fajn.

 2. Nechtěl jsem to tahat do článku, ale za tohle si Sony (potažmo Ericsson) zaslouží palec nahoru. Ačkoliv totiž něco podobného dělá i Samsung (jeho ‚úniky‘ mu tu snad nikdo nebaští), tak na rozdíl od něj se s tím Sony nebojí přijít veřejně a s celou parádou.
  Poměrně obrat o 180°, když vezmeme, že ještě (před)minulý rok to byla firma s nejhorší aktualizační pověstí. Teď přijde s ICS zřejmě jako úplně první a navíc ještě dobře vychází s komunitou.Teď by to mohlo pobrat ještě také LG a bylo by to fajn.

 3. No jo, jenze tohohle se na moji X8 nedockam 🙁 myslim ale ze by mi stacilo 2.3..ale ani toho uz, je to pro ne moc starej telefon. s 2.1 se opravdu spokojit nemuzu, vzhledem k male pameti. Tak musim pouzivat neoficialni ROM. Momentalne mam HeroDroid, pred tim jsem mel GingerDX a docela spokojenost. jen kdyby to bylo rychlejsi, preci jen s tim, co tam mam vse nainstalovane. Mate nekdo zkusenosti s nejakou opravdu rychlou ROM a eventuelne launcherem?

 4. No jo, jenze tohohle se na moji X8 nedockam 🙁 myslim ale ze by mi stacilo 2.3..ale ani toho uz, je to pro ne moc starej telefon. s 2.1 se opravdu spokojit nemuzu, vzhledem k male pameti. Tak musim pouzivat neoficialni ROM. Momentalne mam HeroDroid, pred tim jsem mel GingerDX a docela spokojenost. jen kdyby to bylo rychlejsi, preci jen s tim, co tam mam vse nainstalovane. Mate nekdo zkusenosti s nejakou opravdu rychlou ROM a eventuelne launcherem?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here