Sony chystá levný pětipalcový smartphone s procesorem MediaTek a čtyřpalcovou Xperii C

0

Sony logo

V uplynulých dnech se na internetu objevila zmínka hned o dvou nepředstavených smartphonech z dílny japonského Sony. Na uniklé informace o obou novinkách se v krátkosti podíváme.

Prvním novým modelem bude Sony s kódovým označením C3, které by mělo být prvním smartphonem japonského výrobce vybaveným levným procesorem od MediaTeku. Konkrétně by mělo jít o poměrně výkonný čtyřjádrový čip MT6589 nebo jeho vylepšenou verzi MT6589T, vždy taktovaný na 1,5 GHz.

K dalším známým parametrům patří pětipalcový displej a dual SIM funkcionalita. Sony C3 je určeno zejména pro čínský trh, kde se bude telefon prodávat za cenu kolem 3000 juanů, v přepočtu asi 9 600 Kč. Zatím není jasné, kdy a zda vůbec se novinka dostane na evropský trh.

Druhým uniklým zařízením je Sony Xperia CX190, která se na pultech obchodů pravděpodobně objeví pod názvem Xperia C. Mělo by jít o smartphone střední třídy, který uspokojí především méně náročné uživatele.

Ve výbavě Xperie C bychom měli najít 4″ displej s rozlišením 854 x 480 pixelů, dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, 1GB RAM, 4GB vnitřní paměť, slot na micro SD kartu, 5mpx zadní fotoaparát a operační systém Android Jelly Bean. Novinka bude údajně představena na konci srpna, tedy v rámci veletrhu IFA 2013 v Berlíně.

zdroj: Xperia Blog, PhoneArena

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here