Smartphony s QWERTY nejsou mrtvé: Motorola chystá Droid 5, Verizon představil LG Enact

1

Zatímco podle situace českém trhu to vypadá, že smartphony s QWERTY klávesnicí jsou už historií, v USA je situace trochu odlišná. Ne snad, že by v zámoří měl plnohodnotnou klávesnici každý druhý telefon, ale několik takových kousků na tamním trhu najdete. A další modely pro pisálky postupně přibývají.

LG Enact

LG Enact

Nejnovějším smartphonem s QWERTY klávesnicí je LG Enact, který je nabízen výhradně u mobilního operátora Verizon. A s největší pravděpodobností se na tom v nejbližší době nic nezmění, takže evropští zájemci o LG Enact mají smůlu.

Telefon je vybaven 4″ displejem o rozlišení 800 x 480 pixelů, dvoujádrovým procesorem Snadragon S4 taktovaným na 1,2 GHz a 5mpx fotoaparátem s možností natáčení Full HD videí. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean a baterie dostala nadprůměrnou kapacitu 2 460 mAh. Cena zařízení bez smlouvy je 349 dolarů, v přepočtu asi 6 700 Kč.

Motorola Droid 5

Motorola Droid 5 leak

Už to vypadalo, že Motorola na smartphony s hardwarovou klávesnicí zapomněla, ale tyto uniklé obrázky svědčí o opaku. Měla by se na nich nacházet Motorola Droid 5, opět určená pro amerického operátora Verizon. Bohužel dostupnost v Evropě, kde jsou modely z této řady známé pod názvem Milestone, je nejistá. Už poslední Droid 4 se na starém kontinentě nakonec neprodával.

Informace o výbavě smartphonu jsou zatím velmi strohé a zmiňují se o displeji s úhlopříčkou 4,3 až 4,5″, NFC, bezdrátovém nabíjení a zvýšené odolnosti proti vodě. Podle spekulací by měla být Motorola Droid 5 představena nejpozději letos v říjnu.

zdroj: GSM Arena, Phandroid, Phone Arena

 

1 komentář

  1. Ten LG vypadá hodně luxusně. Pravdou však je, že poptávka po tomhle je menší a menší .. Než tahat v kapse cihlu,tak raději obětovat trochu pohodlí bez klávesnice..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here