Sharp Aquos Zeta SH-02E – špičkově vybavený smartphone s IGZO displejem

2

Japonský mobilní operátor NTT DoCoMo představil nabídku 16 nových smartphonů, které se během podzimu a zimy objeví v jeho nabídce. Kromě celosvětově známých modelů obsahuje seznam také několik smartphonů, se kterými se setkáme výhradně v Japonsku. Jedním z takových telefonů je Sharp Aquos Zeta SH-02E, na který se podíváme trochu podrobněji.

Sharp Aquos Zeta SH-02E má 4,9″ displej s rozlišením 1280×720 pixelů, který je vyroben technologií IGZO. Tato technologie využívající polovodiče z india, gallia, zinku a kyslíku by měla zajistit výrazné úspory energie a menší zlepšení detekce dotyku. Pomocí IGZO je také možno jednodušeji vyrobit displeje s extrémním rozlišením.

Tím však pozitiva tohoto smartphonu nekončí. Ve výbavě dále nalezneme čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro APQ8064 s jádry taktovanými na 1,5 GHz a grafickým čipem Adreno 320, 16mpx zadní fotoaparát s LED bleskem, 1,2mpx přední fotoaparát, LTE, NFC a baterii s vysokou kapacitou. Třešničkou na dortu je zvýšená odolnost telefonu proti prachu a vodě. Jedinou nevýhodou telefonu může být starší operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Novinka se začne prodávat v listopadu či prosinci za dosud neznámou cenu. Stejně jako u ostatních telefonů tohoto výrobce bude bohužel také Sharp Aquos Zeta SH-02E dostupný pouze v Japonsku.

zdroj: gsma

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here