Sharp Aquos SH930W: první zkušenosti a kompletní informace o výbavě

2

Značka Sharp není v Evropě žádným nováčkem, dosud jsme se však na starém kontinentě nesetkali s žádným smartphonem tohoto japonského výrobce. To by se mělo změnit už velmi brzy, protože Sharp oznámil svůj první smartphone, který se bude prodávat v Rusku. A je pravděpodobně jen otázkou času, kdy se telefony této značky objeví i na dalších evropských trzích.

V tomto článku se podíváme na Sharp Aquos SH930W, první smartphone tohoto výrobce určený pro Evropu. Novinku jsme si sice už krátce představovali, to jsme však měli k dispozici pouze stručné informace o výbavě a jediný prezentační obrázek ve špatné kvalitě. Ruský web mobile-review.com přišel s první recenzí tohoto smarphonu a my se tak můžeme podívat nejen na kompletní specifikace a kvalitní fotografie, ale také na první uživatelské zkušenosti.

Design a zpracování

Sharp Aquos SH930W svým čistým designem vzdáleně přimpomíná HTC One X. Tělo je také vyrobeno z polykarbonátu, který je navíc doplněn o třpitivou vrstvu, díky které telefon zajímavě mění barvu při některých úhlech pohledu. Technické zpracování je údajně na velmi vysoké úrovni a ani na testovacím vzorku neobjevil redaktor žádné problémy s kvalitou. DIsplej telefonu je kryt sklem Gorilla Glass 2, které by mělo zajišťovat zvýšenou odolnost proti poškrábání.

Displej

Hlavní výhodou novinky je 5″ CGS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Podle redaktora, který jej mohl  vyzkoušet doslova na vlastní oči, má displej velmi přirozené podání barev. Právě v tomto ohledu je Sharp Aquos SH930W mnohem lepší než například Samsung Galaxy S III. Při porovnání s jinými telefony také poznáte velmi vysoké rozlišení displeje Sharpu, viz následující obrázky:

Další hardwarová výbava

 • dvoujádrový procesor Snapdragon S3 (Qualcomm MSM8260A) s taktem 1,5 GHz
 • 2GB RAM
 • 5″ CGS IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD)
 • 32GB interní paměť, bez slotu na microSD karty
 • Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth 4.0, GPS, Glonass, microUSB
 • 8megapixelová zadní kamera s autofokusem a LED bleskem
 • 2megapixelová přední kamera pro videhovory
 • vyjímatelná baterie s kapacitou 2100 mAh
 • rozměry: 139,4 x 72 x 8,9 mm
 • hmotnost: 144 g

Software

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s vlastní grafickou nadstavbou Feel UX. Redaktor měl k dispozici nefinální verzi smartphonu s čistou verzí Androidu, takže neměl možnost vyzkoušet výhody a nevýhody této grafické nadstavby. Dle jiných zkušeností však Fell UX patří k nejpovedenějším nadstavbám pro Android. Níže je k dispozici několik ukázek uživatelského rozhraní.

Cena a dostupnost

Sharp Aquos SH930W byl zatím oznámen jen pro ruský trh, kde se začne prodávat v lednu, tedy asi o měsíc později než se původně očekávalo. Předběžná cena byla stanovena na 22 000 rublů, v přepočtu asi 13 940 Kč. To je trochu příznivější cena než za kolik své srovnatelně nebo dokonce hůře vybavené modely nabízí známější konkurence.

zdroj: mr

2 KOMENTÁŘE

 1. OT – Nezapomněli jste páni administrátoři nějak zamaskovat prázdná okna AdSense Now!? 🙂 Btw doufám že tady těch reklam nebude tolik, kolik je tu těch prázdných čtverců 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here