Screenshoty ze Sony Sirius (Xperia Z2) odhalují nahrávání 4K videa a další novinky

0

Internetem začaly kolovat screenshoty údajně pocházející z nástupce Sony Xperie Z1, kterého zatím známe pod interním označením Sony D6503 „Sirius“.

Sirius fotoaparat 1 Sirius fotoaparat 8 Sirius fotoaparat 9

Všechny screenshoty ukazují aplikaci fotoaparátu, která ve srovnání s předchůdcem prodělala jen minimum změn. Přibyl však nový režim, který umožňuje nahrávat videa ve 4K rozlišení, jinak označovaném jako Ultra HD. Ke zlepšení by mělo dojít také při nahrávání videa ve Full HD rozlišení, které bylo dosud dostupné jen při snímkové frekvenci 30 fps, Xperia Z2 však bude podle screenshotů podporovat i 60 fps. Výsledkem tedy bude plynulejší obraz nahrávaných videí.

Sirius fotoaparat 2 Sirius fotoaparat 3

Klasické fotografie bude možné opět pořizovat v rozlišení až 20,7 mpx při poměru stran 4:3, údajně však v nastavení přibyla nová možnost s rozlišením 15,5 mpx a širokoúhlým poměrem stran (16:9). Další screenshoty odhalují funkci s názvem Creative Effect umožňující opatřit fotografie nejrůznějšími efekty. Víceméně se tedy jedná o podobnou funkci jako Picture Effect (Obrazový efekt), kterou najdeme v Xperii Z1.

Sirius fotoaparat 5 Sirius fotoaparat 7

Sony D6503 „Sirius“ (Xperia Z2) bude s největší pravděpodobností představen už za dva týdny na veletrhu MWC 2014 v Barceloně. K další výbavě, o které se mluví v souvislosti s tímto smartphonem, patří 5,2″ displej s technologií Triluminos, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974AB), 3GB RAM a 16GB vnitřní paměť. Jako operační systém bude nejspíš použit Android 4.4.2 KitKat doplněný o vylepšenou uživatelskou nadstavbu od výrobce.

zdroj: Xperia Guide, Xperia Blog via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here