Samsung prodal ve třetím čtvrtletí o 25 miliónů smartphonů více, než v roce 2012

0

Samsung Galaxy Note 3

I třetí čtvrtletí letošního roku na mobilním trhu dopadlo nejlépe pro společnost Samsung. Nejenže ji může těšit zvýšený prodej mobilních telefonů a to hned o několik miliónů, ale také udržení vysoce dominantního postavení.

Ve třetím čtvrtletí se celosvětově prodalo přes 250 miliónů chytrých telefonů, což je 55% podíl smartphonů na prodeji všech mobilních telefonů. Jedná se o 46% nárůst oproti minulému roku. V té době se totiž dosáhlo „jen“ 171 miliónů prodaných smartphonů.

Společnost Samsung zastává stále dominantní postavení na mobilním trhu. Její podíl dosahuje 32,1 %, což je totožné číslo, jako minulý rok ve stejném čtvrtletí. Její prodej se však zvýšil o několik miliónů telefonů, prodala totiž o 25 miliónů více v porovnání s minulým rokem.

Její následovatel v podobě technologického giganta s nakousnutým jablíčkem v logu opět ztratil nějaké procento ze svého podílu. Z původních 14,3 % se nyní musí spokojit s 12,1 %. I Apple však zaznamenal zvýšený prodej, ale ve srovnání se Samsungem „jen“ o 6 miliónů kusů smartphonů.

Statistika prodeje mobilních telefonů

Z toho samozřejmě i vyplývá, že operační systém Android stále zvyšuje svůj náskok vůči konkurenčním systémům. Při pohledu na 10 prodaných chytrých telefonů bude průměrně přes 8 z nich tvořit právě smartphone s Androidem.

Statistická čísla poskytla společnost Gartner díky svým analytikům. Ty také provedli průzkum a na základě něho vypočítali, že se v letošním roce prodá 1,81 miliardy mobilních telefonů (nejedná se pouze o chytré telefony). Bude se tak jednat o 3,4% nárůst v porovnání s loňským rokem.

Zdroj: Telegraph

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here