Samsung připravuje více Lite verzí svých zařízení

0

Nedlouho poté, co začaly po internetu kolovat zvěsti o možné odlehčené verzi Samsungu Galaxy Note 3, přišel server Sammobile se zprávou, že Samsung chystá další Lite verzi zařízení již v lednu příštího roku. Mělo by jít mimo jiné o Galaxy Tab 3 Lite.

Samsung-Logo

První zprávy o takzvaných Lite verzích zařízení se objevily v souvislosti s Galaxy Note 3. Mnoho uživatelů považuje model za velký nebo příliš drahý. Menší displej, případně slabší výbava, by mohla snížit konečnou cenu a zároveň zvýšit zájem o koupi. Podle některých zdrojů by mohl být Galaxy Note 3 Lite dostupný na přelomu února a března příštího roku.

Dalším takovým zařízením, o kterém se mluví v souvislosti s Lite verzemi, je Galaxy Grand Lite. Je předpokládáno, že by mělo jít o zařízení s 5“ WVGA displejem, 1GB RAM, 8GB interní paměti, slotem na microSD karty a baterií o kapacitě 2100mAh. Pokud by se údaje potvrdily jako pravdivé, mohla by být koncová cena zařízení velmi příjemná.

Podle interního zdroje by měl být třetím, avšak možná ne posledním, přírůstkem do rodiny Lite verzí Galaxy Tab 3 Lite. Žádná bližší hardwarová specifikace bohužel není známa. Jediné informace, které se dostaly ven, říkají, že budou dvě verze zařízení. Jedna s Wi-Fi a druhá s 3G modulem. První Wi-Fi varianta by měla jít do prodeje ve druhém týdnu roku 2014 v krémově bílé barvě, následovaná v týdnu třetím variantou s 3G modulem. Mezi čtvrtým a šestým týdnem by poté měly přibýt další barevné varianty. Můžeme doufat, že přítomnost 3G modulu bude předzvěstí minimálně průměrné výbavy, neboť se nedomnívám, že by Samsung dával 3G modul do zařízení, které je hardwarově slabé.

Pravděpodobně nejdůležitější bude cena jednotlivých zařízení. Samsung Galaxy Tab 3 Lite by měl stát okolo 100 Euro (v přepočtu přibližně 2800,- Kč). Tato informace by odpovídala i spekulacím, podle kterých se chce společnost také zaměřit na oblasti, které dominují levné zařízení, především z Číny, a rozšířit tak své portfolio produktů a posílit svoje postavení na trhu.

Doby vydání jsou bohužel zatím nepotvrzené a mohou se kdykoliv změnit. S přihlédnutím k tomu, že Samsung plánuje výrobu tabletů s AMOLED displeji, je možné, že pro něj levné tablety nebudou hrát prim, a my se jich tak dočkáme mnohem později.

Zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here