Samsung představil dvojici nových dualSIM telefonů

1

Chytré telefony schopné pracovat s dvěma aktivními SIM kartami zároveň bývají povětšinou v devízou spíše okrajových výrobců, jako například Gigabytu a jeho, námi nedávno recenzovaného, GSmartu 1435. Vypadá to však, že s rostoucí popularitou chytrých telefonů začíná růst i poptávka po dualSIM zařízeních, díky čemuž se o toto relativně specifické odvětví začínají zajímat i poměrně klasické firmy jako například Samsung.

Právě ten totiž včera představil dvojici nových dualSIM telefonů s označeními Samsung Galaxy Y Duos a Samsung Galaxy Y Duos Pro. Jak u nich již název naznačuje, tak vychází z telefonů Samsung Galaxy Y, potažmo Samsung Galaxy Y Pro.

U obou tak nalezneme jednojádrový procesor taktovaný na 832MHz, 384 MB RAM, slot na SD karty, GPS, WiFi, FM rádio a 3MPx zadní fotoaparát. Poměrně logicky bude rozdílný displej, který bude mít 3,14″, případně 2,6″ u modelu Pro s QWERTY klávesnicí. Rozlišení bude u obou modelů bohužel stejné a to relativně nízké QVGA (240×320).

Operačním systémem bude Android 2.3 doplněný o (nejen) grafickou nadstavbu TouchWiz. S oficiální aktualizací na Ice Cream Sandwich se vzhledem k hardwarovým parametrům nepočítá.

Na evropský trh se zařízení dostanou již v lednu příštího roku, zda se jich ale oficiálně dočkáme i u nás v České republice, případně za kolik korun však známo není.

Galaxy Y Duos (109,8 x 60 x 11,98 mm, 109 gramů)
Galaxy Y Duos Pro (110,8 x 63,5 x 11,9 mm, 112,3 gramů)

Zdroj: Smartmania

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here