Samsung chystá na příští rok zřejmě další telefon s flexibilním displejem, patenty už má

0

flexi

Letošní rok byl ve znamení flexibilních, tedy ohebných displejů jen částečně. Přesto se o nich hodně mluvilo a dočkali jsme se několika prototypů. Do prodeje však zamířily jen dva, lehce prohnutý Galaxy Round z dílny Samsungu a G Flex od konkurenčního LG. Nicméně kromě zakřiveného displeje výrazné inovace nepřináší.

Samsung podle všeho chce pro příští rok přichystat opravdu inovovaný telefon a možnosti flexibilního displeje využít co nejvíce. Už v minulosti, na letošním veletrhu CES 2013 představil prototyp s flexibilním OLED displejem. Možná tak končí časy současných konstrukcí, Samsung totiž zřejmě chystá model se zalomeným displejem přes hranu telefonu, díky tomu může částečně využít velkého potenciálu.

Zalomením tak získal prostor pro krátké textové zprávy, například burzovní informace. V úvahu by taktéž mohly přijít nové dotykové prvky ovládání. Například lepší prohlížení fotografií, listování v e-knihách, navigační menu pro kontakty a mnoho dalšího.

1 2 3

Právě koncept představeného prototypu Samsung upravuje pro příští rok, kdy nejspíš půjde do prodeje. Dočkat bychom se mohli v druhé polovině roku. Prozatím není o chystaném modelu dostupných mnoho informací, bohužel. Už teď je však jasné, že bude mnohem propracovanější než první komerční pokus – Galaxy Round.

Telefon s tímto displejem by mohl spadat jen do prémiových zařízení, tedy těch nejvyšších, jen těžko ho uvidíme na telefonech nižší třídy. Na druhou stranu, vyrobit zařízení s high-end osazením bez jasného výsledku není příliš moudrý krok. Počkejme si, co výrobce vymyslí.

Co se týče Samsungu a LG, v příštím roce uvidíme konkurenční boj, ale vítěz je už teď velmi pravděpodobný. To i v případě, zapojí-li se někteří z dalších výrobců. Sám analytik Lee Do Hoon řekl, že Samsung je dominantním hráčem a má tak konkurenční výhodu a to i před společností Apple. Právě Apple hodlá taktéž uvést na trh iPhone s větším a flexibilním displejem.

zdroj: unwiredviewandroidandmebgr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here