Samsung Galaxy Star a Galaxy Pocket Neo – dvojice jednoduchých smartphonů s Androidem

1
Samsung Galaxy Pocket Neo
Samsung Galaxy Pocket Neo

Samsung tento týden ukázal světu dvojici téměř identických chytrých telefonů, které jsou určeny pro ty nejméně náročné zákazníky.

Smartphony mají téměř shodnou výbavu. Jediným výraznějším rozdílem je jednojádrový procesor, který v Galaxy Pocket Neo běží na frekvenci 850 MHz a v Galaxy Star je taktován na 1 GHz. Prvně jmenovaný model ale má digitální kompas, který naopak výkonnějšímu bratříčkovi chybí.

Shodná část výbavy zahrnuje 3″ displej o rozlišení 320 x 240 pixelů, 512MB RAM a 4GB vnitřní paměť, kterou lze rozšířit díky přítomnosti slotu na micro SD karty až o dalších 32 GB. Ve výbavě nechybí ani GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, akcelerometr a baterie s kapacitou 1 200 mAh. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean se známou uživatelskou nadstavbou TouchWiz.

Až na barvu krytu a několik detailů jsou od sebe telefony k nerozeznání také po designové stránce. Drobné rozdíly najdeme také v rozměrech telefonů, které však nepřesahují desetinu milimetru a pouhým okem je tedy není možné rozeznat. Hmotnost je u obou modelů shodná, konkrétně 101 gramů.

Samsung Galaxy Star
Samsung Galaxy Star

Samsung Galaxy Star i Samsung Galaxy Pocket Neo budou na vybraných trzích dostupné také v dual-SIM verzích s přídomkem Duos. Smartphony se nejspíš objeví také na českém trhu, zatím ale není jasné kdy a za kolik. Vzhledem k výbavě však cena zůstane velmi nízká.

zdroj: samsung

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here