Samsung Galaxy S5 podporuje nový Android RunTime (ART)

0

Funkce jako čtečku otisků prstů, měření srdečního tepu a kameru se senzorem ISOCELL zná u Galaxy S5 asi každý, kdo o nové vlajkové lodi Samsungu něco málo četl. Od dnešního dne je navíc jasné, že mobilní telefon by mohl podporovat ART (Android RunTime), který umožní rychlejší načítání aplikací.

galaxy-s5-ART

ART je jedna z nejvíce diskutovaných výhod Androidu 4.4 KitKat, která v podstatě není vidět. Jeho přítomností však Google odstraňuje část nedostatků, které na Androidu pořád jsou. Uniklá fotografie, která je výše, značí, zejména pro možnost přepínání, že bychom se ARTu mohli dočkat. Jedná se však údajně o experimentální projekt, ne nepodobný tomu, který jsme mohli vidět u modelu Nexus 5. Je to však dobré znamení pro vývojáře, že Android pomalu přechází na nový ART.

Pro odbornou veřejnost informace asi není překvapením, neboť se s touto funkcí u Galaxy S5 počítalo, pro běžného uživatele může být informace novinkou, protože je poněkud (řekněme) zákulisní. Obvykle je taky spotřebitelem hodnocen spíše výsledek, který by se měl s ARTem dostavit. Informace, která možná některé uživatele nepotěší je ta, že se spekuluje, že by ART měl být dostupný jen pro korejskou verzi S5. S jistotou to však tvrdit nemůžeme.

Pokud vám ještě stále nejsou zřejmé výhody ARTu oproti Dalviku, můžete se podívat na následující video, které celou věc objasňuje dostatečně. Ukázka je sice z Nexus 7 (2013), výhoda ARTu je však zcela zřejmá.

http://www.youtube.com/watch?v=xgnZbdO4NV0

Zdroj: Sammobile, Youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here