Samsung Galaxy S5 možná přijde s nižší cenou než S4

1

Podle nové zprávy serveru Bloomberg bychom se mohli dočkat nižší ceny u Samsungu Galaxy S5, než tomu bylo při představení předchozí verze. Samsung také naznačil, že si není jistý, jakou cenovou strategii zvolit u chytrých hodinek Galaxy Gear 2, u nichž se hovořilo o možné nižší ceně.

samsung-galaxy-brand-ces-2014-8Mluví se o kvalitnějších materiálech při zpracování, lepším hardwaru, lepších softwarových funkcích a přesto se spekuluje o nižší ceně. Proč by Samsung chtěl mít na přístrojích menší marži? Pravda je taková, že prodeje jsou nižší, než očekával, a to jak u chytrých hodinek, tak i u Galaxy S4. Aby si udržel dominantní postavení a zvyšoval prodeje, bude muset snížit marži a také snížit ceny.

Galaxy S4 se u nás začínal prodávat za cenu 17.000,- Kč. Na kolik by měla být cena nižší, je otázka. Podle Androidauthority se hovoří o ceně mezi 550 a 600 dolary (v přepočtu a s přičtením daně 14.000 – 15.250,- Kč), což je o poznání příjemnější cena. Musíme si však připomenout, že se hovoří o představení dvou verzí. Jedné klasické a druhé z prémiových materiálů. Dá se očekávat, že ona uvedená cena se bude týkat zmíněné verze klasické.

Prémiový model by měl mít rozlišení displeje 2K a kovové tělo, kdežto model levnější by měl mít Full HD displej a pro zadní kryt by byl opět vybrán plat jako hlavní prvek ve výrobě.

Zdroj: Androidauthority, Bloomberg, Sammobile

1 komentář

  1. K tomu ideálně ještě minimálně 2 různé čipové sady na model a nebude S5 jako S5…ale v záplavě modelů Samsungu se to ztratí 🙂 Každopádně jsem na to ale zvědavý, kovový Samsung, o tom už by se dalo přemýšlet 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here