Samsung Galaxy S5 Dx (mini) na fotografiích [AKTUALIZOVÁNO]

0

Téměř nikdo snad nepochyboval o tom, jestli Samsung představí zmenšenou verzi vlajkové lodě Galaxy S5. Díky posledním únikům na internet však konečně víme, jak by asi mohla vypadat. Na svém Twitter účtu zveřejnil fotografie @evleaks. Jedna ukazuje samotný telefon, i když není zcela ostrá, a druhá poté webové stránky Samsungu, které již ovšem nejsou dostupné.

Samsung-Galaxy-S5-Dx

Zmenšená verze vlajkové lodě bude mít opět o něco chudší výbavu, to se však dalo u telefonu střední třídy čekat. (Téměř stejně vybavenou zmenšenou verzi vlajkové lodě jako klasickou verzi má prozatím pouze Sony.) Super AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 4,5″ a rozlišení HD (1280*720), procesor by měl být čtyřjádrový, přičemž takt není znám, paměť RAM by měla dosahovat hodnoty 1,5 GB a zadní fotoaparát by měl mít rozlišení 8 MP. Uvnitř přístroje nalezneme baterii o kapacitě 2100 mAh a běžet by měl na Androidu 4.4 s nadstavbou TouchWiz ve stejné verzi jako u klasické S5.

Zařízení je vzhledově velmi podobné plnohodnotné S5, nejznatelnější změnu však vizuálně můžeme zaznamenat pod fotoaparátem. Pod ním nenalezneme senzor pro měření tepu, ale pravděpodobně pouze přisvětlovací diodu. Z výše uvedeného obrázku vyplývá také kompatibilita s nositelnými zařízeními – konkrétně s chytrými hodinkami Gear 2 a náramkem Gear Fit.

s5-dx

Zdroje: Sammobile (2)

——————————————————————————————————————————————

Podle benchmarku GFXBench, ve kterém se objevil model SM-G800H (což by měl být Galaxy S5 Dx), bude mít displej úhlopříčku 4,8″ a rozlišení HD (1280*720), procesor bude Snapdragon 400 – čtyřjádrový s taktem 1,4 GHz a grafický procesor, který uvnitř nalezneme bude Adreno 305.

S5-Dx-specifikaceZdroj: GFXbench

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here