Samsung Galaxy S4 na prvních obrázcích z důvěryhodného zdroje? [Aktualizováno: Tak ne]

8

Aktualizováno: I přes dřívější důvěryhodnost účtu @evleaks se bohužel v případě renderu Galaxy S IV jednalo o podvrh. Potvrdila to francouzská pobočka internetového obchodu Expansys s tím, že grafika pocházela z jejich dílny a měla sloužit pouze jako ilustrační foto. Pikantní na celé záležitosti je, že render byl opatřen Expansys vodotiskem, kvůli čemuž je vyloučeno, že by šlo ze strany evleaks pouze o nešťastnou náhodu.

Na internetu se dnes objevily údajné obrázky dlouho očekávaného Samsungu Galaxy S IV, které tentokráte pocházejí z poměrně důvěryhodného zdroje. Jiný zdroj zase uvádí, že vlajkový model korejského výrobce bude vybaven revoluční technologií posouvání stránek prostým pohybem očí.

Skutečná podoba Samsungu Galaxy S IV?

galaxy s4 render 2

Dvojice uniklých renderů, která ukazuje údajnou podobu bílé verze Galaxy S IV, pochází z twitterového účtu @evleaks, který nám už mnohokrát přinesl pravdivé informace o nepředstavených zařízeních. Posledním příkladem je design HTC One, který se na @evleaks objevil už týden před oficiálním představením smartphonu.

Uniklý design Samsungu Galaxy S IV připomíná svými ostrými hranami spíše novou generaci tabletofonu Galaxy Note. Za nesrovnalost oproti předchozím spekulacím můžeme považovat také chybějící fyzická tlačítka pod displejem, která by podle renderu měla být nahrazena virtuálními tlačítky na displeji. Zda jde opravdu o obrázek SGS4 se dozvíme už 14. března, kdy bude smartphone oficiálně představen v New Yorku.

Součástí jednoho z obrázků jsou stručné informace o výbavě telefonu, které hovoří o Super AMOLED displeji s Full HD rozlišením, 13mpx fotoaparátu s LED bleskem a autofokusem, 2GB RAM, třech velikostech interní paměti (16 GB/32 GB/64 GB) a Androidu 4.2 Jelly Bean. Další uniklé informace o výbavě Samsungu Galaxy S IV, tentokrát pocházející z benchmarku AnTuTu, najdete zde.

galaxy s4 render 1

Eye Scroll

Podle dalšího zdroje, který už měl možnost si nový smartphone vyzkoušet, Galaxy S IV opět nabídne drobné chytré funkce. Jednou z nich bude tzv. „eye scroll“, tedy posouvání stránek na displeji pomocí očí. V praxi by to mohlo fungovat například tak, že smartphone podle polohy vašich očí pozná, že jste dočetli celou stránku a automaticky posune text zobrazený na displeji.

V Evropě i USA si Samsung ochranou známku „Eye Scroll“ už zaregistroval u příslušných úřadů, uvedení výše uvedené funkce do praxe je tedy docela pravděpodobné. Jednou z dalších ochranných známek je „Eye Pause“, co se však pod tímto názvem ukrývá, zatím nevíme.

zdroj: twitter (1, 2), bits

8 KOMENTÁŘE

  1. nechci nic říkat, ale to bych vytvořil v pc programu za 5 minut 😀 nepřijde mi to jako důvěryhodný zdroj 😀

  2. pokud bude Galaxy S4 vypadat jako tento render, bude asi spousta uživatelů zklamaná stejně jako já.. vždyť vypadá jako S2, ale bez tlačítek a pokud si dobře vzpomínám, právě kvůli es dvojce měl samsung problémy a spoustu soudních sporů s applem, takže tohle nemůže být výsledná podoba.. prosím, ať není!

    • Přiznám se, že jsem rád, že má Samsung tlačítka. Nexus ho nemá, má je softwarové. Akorát to zabírá místo na displeji a proč nevyužít spodní panel pro tlačítka, když ho stejně každý telefon má .. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here