Samsung Galaxy S IV nabídne bezdrátové nabíjení, ale až v létě a za přípatek

0

Samsung_Galaxy_S_4_Life_Companion

Před představením Samsungu Galaxy S IV se obecně předpokládalo, že na rozdíl od Galaxy S III, který sice bezdrátové nabíjení podporoval, ale bylo k němu třeba dokoupit speciální součástku pod zadní kryt, bude nová vlajková loď podporovat indukční dobíjení standardně od výroby.

Bohužel to tak ale není. Pro zprovoznění bezdrátového nabíjení na Samsungu Galaxy S IV bude, stejně jako v případě starších telefonů, třeba dokoupit jak samotnou nabíječku, tak i speciální zadní kryt nebo neoficiální indukční vložku mezi baterii a zadní díl.

Podle všeho navíc nepůjde o nikterak levné příslušenství. Zadní kryt se bude v USA prodávat za cenu 39 amerických dolarů, tedy přibližně 800 korun českých, nabíječka pak vyjde na 59 USD, což odpovídá 1 200 korunám. Po sečtení a připočtení nákladů na dovoz, DPH a dalších výdajů nám tak vyjde cena pohybující se mezi 2 500 a 3 000 českými korunami.

Prozatím není oficiálně potvrzeno, zda půjde o indukční nabíjení kompatibilní s poměrně rozšířeným standardem Qi, který můžeme najít například v Nexusu 4 nebo Nokia Lumiích. Pokud by to tak ale nakonec bylo, tak je relativně velká šance, že se objeví levnější, neoficiální kity nabíječky a zadního krytu.

Prozatím tedy bezdrátové nabíjení ze základu nenabízí žádná z velkých vlajkových lodí. Pomalu se ovšem začínají objevovat neoficiální kity pro Xperii Z a je slíbeno, že byť trochu dražší cestou se indukčního nabíjení dočká i Galaxy S IV. HTC One bude mít ovšem kvůli hliníkovému šaši navždy smůlu.

Zdroj: smarmanaia

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here