Samsung Galaxy S III Mini VE – s lepším procesorem a novější verzí Androidu

1

Přestáváte se orientovat v nabídce smartphonů od Samsungu? Novinka, která by se měla začít prodávat na českém trhu v nejbližších dnech nebo týdnech, dělá v nabídce korejského výrobce ještě větší zmatek. Galaxy S III Mini s označením Value Edition (zkráceně VE) a kódovým označením i8200, je jen drobně upravenou verzí smartphonu, který byl představen v říjnu 2012.

Samsung i8200 Galaxy SIII mini VE

První významnou změnou je použití nepatrně silnějšího procesoru. Stále půjde o dvoujádro, které však bude taktované na 1,2 GHz místo původního 1 GHz. Zatím bohužel nevíme, o jaký čip se bude jednat. Jen připomeňme, že původní Galaxy S III Mini používá procesor ST-Ericsson NovaThor U8420 s jádry Cortex A9, v případě varianty VE bude nejspíš použit čip úplně jiného výrobce.

Druhou novinkou je jiná verze operačního systému Android. Původní Galaxy S III Mini má už do svého představení Android 4.1 Jelly Bean a dosud se nedočkal žádné softwarové aktualizace. U Galaxy S III Mini VE použije výrobce Android 4.2 Jelly Bean, který sice už dávno není nejnovější verzí, i přesto však jde alespoň o malý krok vpřed.

Dále už se smartphone proti svému předchůdce nijak nezměnil, což se týká designu i zpracování. Samsung Galaxy S III Mini VE má 4″ Super AMOLED displej s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů, 1GB RAM, 5mpx zadní fotoaparát, přední kamerku s VGA rozlišením, NFC, GPS + Glonass, 1500mAh baterii a 8GB interní paměť, kterou je možné rozšířit pomocí slotu na microSD karty až o 32 GB.

Smartphone bude na českém trhu dostupný ve čtyřech barevných provedeních, a to v černém, modrém, černém a titanově šedém. Cena Value Edition byla stanovena 5 899 Kč, což je o několik stokorun více než v současné době stojí původní Samsung Galaxy S III Mini.

1 komentář

  1. Uz je trapny jak udelaji jeden model x krat. Jeden ma nfc druhy nema jeden ma LTE druhy nema jeden ma lepsi procesor a novejsi android nez ten starsi. Nudaaaaaa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here