Samsung Galaxy S III mini – čtyřpalcový displej, dvoujádrový procesor a známý design

0

Samsung dnes oficiálně představil smartphone Galaxy S III mini.  Jak už název napovídá, tento telefon nabídne některé zajímavé prvky ze současné vlajkové lodi, avšak v menším provedení a za nižší cenu. Pokud však očekáváte stejně bohatou výbavu jako u běžného Galaxy S III v menším zařízení, budete nejspíš zklamáni. Novinka se totiž svým větším bratrem inspirovala jen v oblasti designu a některých nadstandardních funkcích, přičemž po hardwarové stránce je telefon značně ochuzen.

Samsung Galaxy S III mini nabídne 4″ Super AMOLED displej s WVGA rozlišením,  dvoujádrový procesor ST-Ericsson NovaThor taktovaný na 1 GHz, grafický čip Mali-400 a 1GB RAM. Nechybí ani 5mpx zadní fotoaparát, přední fotoaparát s VGA rozlišením, NFC, Bluetooth 4.0, 1500mAh baterie a 8GB interní paměť rozšířitelná pomocí slotu na microSD karty až na 32GB. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean doplněný o uživatelské rozhraní TouchWiz.

Po vzoru běžného SGSIII nabídne verze s přídomkem „mini“ také některé zajímavé funkce. Řeč je o hlasovém ovládání S Voice, inteligentním upozornění na zmeškané hovory či přijaté zprávy, funkci S Beam pro jednoduché sdílení dat mezi dvěma přístroji a Smart Stay neboli inteligentní vypínání displeje.

Samsung Galaxy S III mini se na českém trhu objeví v druhé polovině listopadu za necelých 9 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here