Samsung Galaxy S III má problémy s krátkou životností základní desky

16

Internetem dnes prolétla zpráva o vážném problému, který údajně postihl mnoho majitelů Samsungu Galaxy S III. Jen na fóru XDA-Developers bylo v době psaní článku 65 stránek příspěvků v hlavním tématu týkajícího se této chyby.

Vlajková loď korejského výrobce má problém s krátkou životností, který je podle některých zdrojů způsoben chybou v základní desce, konkrétně v NAND paměti. Chyba této části hardwaru způsobí náhlé vypnutí celého smartphonu, přičemž neexistuje způsob, jak jej znovu zapnout.

Uživatelé SGS3 uvádějí, že k vypnutí může dojít v noci během nabíjení či při restartování zařízení. Problém přitom vůbec nesouvisí s chováním uživatelů, protože se s problémem setkávají i ti, kteří mají telefon bez rootu a s původní oficiální ROM. Samsung Galaxy S III tímto způsobem nejčastěji umírá v období od 150 do 200 dnů od prvního spuštění.

Samsung zatím nevydal žádné oficiální prohlášení, jednotlivá servisní střediska ale přiznávají, že se nejedná o ojedinělý problém. Reklamace jsou řešeny zcela bez problémů a to i v případě, že jde o rootnuté či jinak upravené zařízení. Servisní středisko sice vymění základní desku, jde však o zcela stejný typ hardwaru, který neprošel žádnými úpravami, takže je možné, že se uživatelé mohou za několik měsíců se stejným problémem setkat znovu.

zdroj: pa

16 KOMENTÁŘE

 1. Ja mam spis problem s wifi. Najde vsechny dostupne, ale nejde se pripojit na zadnou, jen pise pripojuji a potom hned odpojeno. I kdyz jsem udelal i obnoveni do tovarniho nastaveni. Mam originalni ROM v.4.1.1 Nemate nekdo ten samej problem?

    • Pokud se jiné zařízení připojí tak jasná reklamace. Ale pokud tím myslíš wifiny někde na ulici, obchodech, sousedu atd. Tak nevím na co si stěžuješ, je to jasné filtrování podle mac adresy, proti vnějším parazitum.

     • Myslim tim overene wifi, ne nekde na ulici… S jinym telefonem se pripojim. Jen jsem doufam ze to bude softwarova chyba, ale neni. Zkousel jsem aktualizovat firmware pres Kies a taky nepomohlo…

 2. Dneska sem se stal taky majitelem cihly !! sem na samsung šíleně nasranej a to sem nikdy jinou značku nechtěl…ode dneška už samsung ne !

 3. Note 2 má stejnou desku ??? rozhoduju se mezi S3 a Note2 …. tak možná tato zprává me upevní v mém rozhodnutí … jít do Note 2 🙂

 4. …dnes som telefon odovzdal do servisu. Tiez chyba co tu spomínate! Fúúú, zeby sa znovu vrátim k HTC?…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here