Samsung Galaxy S II Plus – nové barvy, NFC a Jelly Bean

5

 

Samsung Galaxy S2 je legendou, kterou jistě nemusíme představovat žádnému z našich čtenářů. Korejský výrobce se rozhodl tento smartphone mírně oživit a na právě probíhajícím CES 2013 v Las Vegas představil jeho novou verzi s názvem Samsung Galaxy S2 Plus, která nabídne upravený design, novou verzi operačního systému a NFC. Přídomek „Plus“ v názvu možná působí trochu podivné, protože ne všechny parametry se ve srovnání s předchůdcem zlepšily.

Telefon je vybaven blíže nespecifikovaným dvoujádrovým čipem taktovaným na 1,2 GHz, grafickým čipem Mali 400 MP a 1GB RAM. Další hardwarové výbavě patří 4,3″ Super AMOLED Plus s WVGA rozlišením, 8mpx zadní fotoaparát s možnosti nahrávání Full HD videa, 2mpx přední kamera pro videohovory, Wi-Fi
a/b/g/n, Bluetooth 3.0 a 1650mAh baterií baterie.

Na 8 GB byla snížena velikost vnitřní paměti, možnost jejího rozšíření díky slotu na microSD karty však zůstala. Hmotnost smartphonu se zvýšila na 121 gramů (ze 116 gramů). Operačním systémem je Android 4.1.2 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou Touchwiz UX Nature.

Samsung Galaxy S2 Plus bude dostupný ve dvou verzích. První s kódovým označením GT-I9105 nemá NFC a její tloušťka je 8,5 mm. Druhá verze GT-I9105P je vybavena NFC, její tloušťka však nepatrně vzrostla na 8,9 mm.

Úprav se dočkal také design telefonu. Samsung Galaxy S2 Plus dostal stejný povrch plastu jako vlajková loď Galaxy S III. Novinka navíc bude dostupná v bílé (Chic White) a tmavě modré (Dark Blue) barvě. Výrobce zatím neoznámil žádné informace o ceně ani dostupnosti SGS2 Plus.

zdroj: samsung

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here