Samsung Galaxy Round – sázka na zahnutý displej

0

Samsung dnes představil první smartphone na světě se zakřiveným displejem. Dostupnost novinky na mezinárodních trzích je však zatím nejistá.

Samsung Galaxy Round 1

Galaxy Round má Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,7″ a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Nejzajímavější je ale už zmíněné prohnutí obrazovky, díky kterému by měl telefon lépe padnout do ruky. Samsung přidal i několik vychytávek, které využívají neobvyklé konstrukce. Pokud je smartphone s vypnutým displejem položen na stole, je možné díky funkci Gravity Effect zobrazit aktuální čas, nabití baterie či zmeškané hovory. Stačí jen přístroj naklopit, jak je možno vidět na videu níže.

http://www.youtube.com/watch?v=UIEExKSjWi4

Bounce UX zase umožňuje ovládat hudební přehrávač při vypnutém displeji, a to krátkým kliknutím na pravou či levou stranu obrazovky. Jednotlivých zlepšováků je však mnohem více, ale jejich užitečnost budeme moct ohodnotit až po vyzkoušení Samsungu Galaxy Round.

Samsung Galaxy Round 2

Další výbava smartphonu je velmi podobná Galaxy Note 3. Uvnitř nalezneme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz, grafický čip Adreno 330 a 3GB RAM. Pro data je určena 32GB vnitřní paměť, kterou je možné dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty.

Ve výbavě nechybí ani 13mpx zadní fotoaparát s LED bleskem a 2mpx přední kamerka pro videohovory. Kromě běžné nabídky konektivity disponuje smartphone také technologií LTE Advanced umožňující připojení k internetu rychlostí až 1,5 Gbps. Samsung Galaxy Round má tloušťku jen 7,9 mm a hmotnost 154 gramů. Nedůvěru může vzbuzovat baterie o kapacitě jen 2 600 mAh.

Novinka by se měla na jihokorejském trhu objevit už 10. října, ale s dostupností v Evropě to zatím nevypadá zrovna růžově. Překážkou ve větším rozšíření Samsungu Galaxy Round by mohla být také cena, která se vyšplhala na 1 089 000 wonů, v přepočtu více než 19 000 Kč.

Samsung Galaxy Round 3 Samsung Galaxy Round 4

Samsung Galaxy Round 5 Samsung Galaxy Round 6

zdroj: CNET, GSM Arena, Android Community

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here