Samsung Galaxy Core – střední třída v designu Galaxy S4

2

Samsung Galaxy Core

Nejnovějším přírůstkem v nabídce smartphonů korejského výrobce je Samsung Galaxy Core. Jedná se o model střední třídy, který má při zachování příznivé ceny šanci stát se prodejním trhákem. Novinka zaujme už na první pohled svým designem, který je velmi podobný vlajkové lodi Galaxy S4. Je tedy jasné, že ani letos se Samsung nehodlá vzdát unifikovaného designu, do kterého bude dvanáct měsíců oblékat většinu svých nových smartphonů.

Od svého dražšího kolegy si však novinka naštěstí nevypůjčila jen design, ale také některé zajímavé funkce. Samsung Galaxy Core se může pochlubit například funkcí Smart Stay, která automaticky vypíná displej, když se na něj uživatel nedívá a šetří tak cenná procenta baterie. K dalším užitečným funkcím patří ovládání dotykovými gesty Motion UI, hlasové ovládání S Voice a Smart Alert upozorňující na zmeškaný hovor či novou zprávu, když uživatel vezme telefon do ruky.

Samsung Galaxy Core je vybaven 4,3″ displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů, dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1,2 GHz, 1GB RAM a 8GB vnitřní pamětí, kterou lze rozšířit až o dalších 64 GB pomocí slotu na micro SD karty. Smartphone také má 5mpx zadní fotoaparát s LED bleskem, přední VGA kamerku pro videohovory, baterii o kapacitě 1800 mAh a operační systém Android 4.1 Jelly Bean doplněný o známé uživatelské rozhraní TouchWiz.

Nechybí samozřejmě ani Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS, micro USB a 3G připojení HSUPA podporující rychlost až 5,7 Mbps. Novinka má rozměry 129,3 x 67,6 x 8,95 mm a hmotnost 124 gramů. Případné zájemce jistě potěší, že na některých trzích bude telefon dostupný také v dual SIM verzi, která se bude prodávat pod názvem Samsung Galaxy Core Duos.

Jihokorejský výrobce oznámil, že dual SIM verze smartphonu se začne prodávat v květnu a na jednosimkovou verzi si uživatelé počkají až do července letošního roku. Zatím však není jasné, na jakých trzích budou jednotlivé verze Samsungu Galaxy Core dostupné. Cena zatím také oznámena nebyla, předběžně ji však odhadujeme na asi osm tisíc korun. K dispozici bude tmavě modré a bílé barevné provedení.

zdroj: Samsung

2 KOMENTÁŘE

  1. Nebylo by od věci si v redakci vytvořit šablonu článku „Nový telefon Samsung Galaxy XXXX“ a vždy tam doplnit jen název a klíčové parametry, fotku tam můžete nechávat stejnou 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here