Samsung Galaxy Core Plus – s menší RAM a interní pamětí než předchůdce

0

Pokud se v názvu nějakého zařízení objeví slovíčko „plus“, většinou očekáváme, že ve srovnání s předchůdcem nabídne něco navíc. Jak už jsme se však v minulosti mohli několikrát přesvědčit, v případě Samsungu je to přesně naopak. A výjimkou není ani nejnovější Samsung Galaxy Core Plus, který byl minulý týden představen na Taiwanu.

Samsung Galaxy Core Plus

První změnou je snížení velikosti RAM z 1 GB na 768 MB. Spekuluje se, že se Samsung k tomuto kroku rozhodl z důvodu zefektivnění výroby, protože stejné paměti výrobce používá u Galaxy Note 3 a Galaxy Note 10.1. Zmenšena však byla také interní paměť smartphonu, a to z 8 na 4 GB.

Další výbava Galaxy Core Plus už je shodná s Galaxy Core a zahrnuje například 4,3″ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, dvoujádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz, 5mpx zadní fotoaparát s LED bleskem, přední VGA kamerku pro videohovory, baterii o kapacitě 1800 mAh a operační systém Android 4.2 Jelly Bean doplněný o známé uživatelské rozhraní TouchWiz.

Samsung Galaxy Core Plus se na Taiwanu prodává za 7 990 nových taiwanských dolarů, což je v přepočtu necelých 5 500 Kč. Zájemci si mohou vybírat z černého, bílého a růžového provedení. Zatím není jasné, zda bude smartphone v budoucnu dostupný i na evropských trzích.

zdroj: Android Community, GSM Insider

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here