Samsung Galaxy Chat byl představen

0

Samsung představil své nové zařízení, se kterým bude chtít oslovit hlavně nenáročnou mladou generaci. Jak už sám název Galaxy Chat napovídá, bude se jednat o chytrý telefon zaměřený na komunikaci, pohodlí při psaní nám zaručí QWERTY klávesnice. V Evropě by měl být dostupný do konce měsíce.

Po hardwarové stránce se jedná o skromné low-end zařízení a mnoho pozornosti telefon neupoutá ani svým vzhledem. Na druhou stranu, oslovit by mohl operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich a samozřejmě již zmíněnou QWERTY klávesnici.

QVGA Displej telefonu je poměrně malý, jeho velikost dosahuje jen tří palců o rozlišení 240×320 pixelů – to nám moc pohodlí při textové komunikaci nenabízí. Uvnitř tepe blíže nespecifikovaný jednojádrový procesor. Pro uživatelská data je připravena paměť 4 GB s možností rozšíření pomocí MicroSD karty. Fotoaparát si troufnu označit za velké zklamání – i přes to, že se jedná o low-end zařízení, mohl být model osazen lepším fotoaparátem než zastaralým dvou megapixelovým. Tímto šance na oslovení mladé generace dost klesne. Telefon je vybaven standardem jako WiFi, Bluetooth 3.0 a USB 2.0.

Galaxy Chat bude obsahovat grafickou nadstavbu TouchWiz a některé další předinstalované aplikace. Mluvit můžeme o chatovací aplikaci ChatON, dále je to editor dokumentů Quick Office, ale také S-Planner pro organizaci svého času a úkolů. Smartphone bude mít přístup k Samsung Game Hub, odkud lze zdarma stahovat hry, to nabídne i klasický Google Play.

Cena telefonu prozatím není známa, ovšem určitě nepřesáhne ani pět tisíc korun.

Zdroj: Android AuthorityAndroid Central

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here