Samsung chystá Galaxy S4 Active s LTE-A

0

Samsung si pro svůj model Galaxy S4 Active připravil několik zlepšení. Pravděpodobně tím nejzásadnějším je podpora sítí LTE.

GS4-Active-LTEA

Ve srovnání s klasickou edicí S4 Active bude S4 Active LTE-A obsahovat procesor Snapdragon 800 o taktu 2.3 GHz, který podporuje LTE-A, namísto Snapdragonu 600 taktovaného na 1.7 GHz. Bude zvětšena vnitřní paměť z 16 GB na 32 GB a také bude mít 13 MP fotoaparát namísto 8 MP. Na druhou stranu klesla váha zařízení o 4 gramy ze 151 gramů na 147 gramů. Změna se dotkne také dostupných barev, ve kterých bude zařízení k dostání. Z původní šedé, modré a oranžové zůstane pouze šedá, na druhou stranu přibude bílá.

Samsung Galaxy S4 Active v obou verzích díky certifikaci IP67 disponuje zvýšenou odolností vůči vniknutí prachu a vody, a také zvýšenou odolností vůči pádu. Konkrétně stupeň krytí znamená, že je zařízení absolutně odolné vůči vniknutí prachu a zároveň chráněno proti vniknutí vody až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Právě certifikace IP67 je značnou výhodou oproti konkurenčním smartphonům. Například modely Sony Xperia Z a Sony Xperia Tablet Z mají certifikaci pouze IP57.

ltea

Prozatím bude Samsung Galaxy S4 Active LTE-A dostupný výhradně pro korejského operátora SK-Telecom, avšak podle některých zdrojů by mohla přijít i mezinárodní verze dostupná pro evropský trh.

Zdroj: Phonearena, Samsung

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here