Rozeznali byste originální HTC One od čínské kopie?

2

Čínských kopií HTC One jsme už viděli několik, přičemž ta poslední s názvem Bear Pro se originálem inspirovala nejen v oblasti, ale také designu. Na druhou stranu je však nutné uznat, že výrobce se nesnažil svou kopii vydávat za opravdové HTC One, což potvrzuje použití zcela rozdílného názvu i log.

Fake HTC One 1 Fake HTC One 2

Jiným způsobem na to ale šel výrobce další kopie, která se dostala do rukou redaktorovi webu Engadget. Čínský smartphone totiž kopíruje design originálu včetně log HTC a Beats Audio. Porovnání obou telefonů můžete vidět na fotografii výše. Poznali byste, který ze smartphonů je originál a který jen levnou čínskou kopií?

Trochu matoucí může být chybějící logo Beats Audio u smartphonu vpravo. A vězte, že právě HTC One vpravo je originál, jen se jedná o jednu z prvních sérií, u které se vyskytl problém s nízkou životností natištěného loga na zadní straně. Rozdíl byste ale jistě poznali na omak, čínská imitace vlevo totiž není z hliníku, ale jen z plastu.

A změny se udály také uvnitř zařízení. Kopie nabídne 4,7″ displej s rozlišením jen 1280 x 720 pixelů, čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589 běžící na frekvenci 1,2 GHz, 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť. Chybí například technologie NFC a příliš důvěry nevzbuzuje ani 8mpx zadní fotoaparát, který dokáže pořizovat až 13mpx snímky.

Operačním systémem je čistý Android 4.1 Jelly Bean doplněný o tapety a ikonky ze Sense 5. Napodobeninu HTC One můžete na čínském trhu zakoupit za 1 300 juanů, v přepočtu asi 4 200 Kč. To je zhruba čtvrtinová cena ve srovnání s originálním HTC One, které se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 16 990 Kč.

zdroj: Engadget

2 KOMENTÁŘE

  1. Měli ten telefon udělat podle sebe, originálně, s Androidem bez nádstavby, a bylo by z toho čtyřjádro s HD displejem za 4 200 Kč. Proč to sakra kopírují?!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here